Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED alatt tudom, hogy használ...

CSED alatt tudom, hogy használható az első házasok adókedvezménye és a családi adókedvezmény is, tudtommal GYED alatt is ugyanígy van. Viszont a munkahelyemen azt mondták, hogy GYED alatt már nem lehet. Nem csak GYES alatt nem érvényesíthető?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Abból érvényesíthető, amiből adót és/vagy járulékot vonnak. A gyedből vonnak.
2021. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. márc. 16. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
2020ban csak gyed bevételem volt, 1 hete kaptam meg a fiamra és a hazasságunkra a kedvezményt :)
2021. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy úgy gondoltak, hogy túl pici az összeg, hogy az egészet tudd érvényesíteni. Vagy mit mondtak pontosan?
2021. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy jobban járnánk ha a férjem venné igénybe, mert én csak CSED alatt tudom, utána már nem.

Úgy látszik fogalmuk sincs az egészről...na mindegy, tőlük sem kérdezek inkább már semmit. 😀



Köszönöm szépen nektek! 🙂

2021. márc. 16. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem, amit most mondtál az nem azt jelenti, hogy nem tudnak semmit, hanem hogy nem érted, amit mondtak. Nem tudod igénybe venni, mert nem lesz rá elég kereted. Valószínű ennyi az egész. Ezért tanácsolták, hogy a férjed vegye igénybe. Nem kötelező, vissza is igényelheti adóbevalláskor a maradék kedvezményt.
2021. márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értettem, hogy mit mondtak és azt is tudom, hogy ha nincs elég keret, akkor nem lehet igénybe venni, de itt ilyenről szó sem volt. A kerettel biztos, hogy nincs semmi gond. Annyit mondtak, hogy alapból (kerettől függetlenül) CSAK csednél lehet, gyednél, gyesnél már nem, így ők mindig mindenkinek ezt tanácsolják.
2021. márc. 17. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze ez nyilvánvalóan így nem igaz. De amúgy egyszerűbb ha apa igényli, mint neked berohangálni külön, hogy leadd a papírokat, nem?
2021. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!