Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fel nem használt családi...

Fel nem használt családi adókedvezményt adóbevalláskor bármelyik szülő érvényesítheti?

Figyelt kérdés
A magzatra én fogom most igényelni havonta, viszont szülés után novembertől szeretnénk ha l már a férjem kapná, viszont az eddig fel nem használtat is a férjem adójából szeretnénk visszaigényelni jövőre. Ezt így lehet? Vagy mindig csak az igényelheti vissza akinek folyósítják?
2015. aug. 6. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nyilatkoztatok most róla, hogy a fel nem használt adókedvezményt nem szeretnétek a járulékaidra érvényesíteni? mert ha nem, akkor elvileg automatikusan arra érvényesítik..
2015. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ervenyesitik automatikusan hiszen meg meg sem igenyeltuk. Most szeretnem benyujtani az igenylest hogy szeptembertol mar kapjam.

En most tappenzen vagyok itthon.

2015. aug. 6. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
tehát akkor amikor kitöltöd, nyilatkozhatsz majd róla, hogy NEM szeretnéd a járulékaid terhére érvényesíteni a fel nem használt részt. Vagy nem nyilatkozol, és akkor arra érvényesítenek automatikusan. Így nem lesz valószínűleg fel nem használt...
2015. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem értem amit írsz.

Májustól járt volna, de akkor még nem igényeltük, most szeretném elkezdeni. Így van május-augusztusig 4 hónap amit nem használtunk fel.

Ezt szeretném ha jövőre a párom igényelné vissza. Viszont mostantól én kérném.

A kérdés az,hogy az eddig 4 hónapot jövőre csak én vagy a párom is érvényesítheti?

2015. aug. 6. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

ja azt hittem, hogy kevesebb az adóalapod, mint amennyire érvényesíteni lehet, és ez a bajod.

Az utólag igénylésre nem tudom a választ, sry.

2015. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!