Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most pontosan mi jár nekem...

Most pontosan mi jár nekem milyen támogatás?

Figyelt kérdés
Akárkivel beszélek mindenki mást mond neten sem annyira egyértelmű hogy a gyed akkor jár ha van 365 nap biztosítási jogviszony viszont nekem nem volt összesen annyi hanem két év alatt lett meg tehát nem folyamatosan és a mostani munkahelyemen sem lesz meg mivel jön a baba. Szóval akkor így nem jár csak gyes?
2021. ápr. 2. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hogy folyamatos legyen, 2 évben kell összesen 365 nap. Tehát gyakorlatilag ha a 2 évben össze tudsz 1 évet szedni akkor jó. Jah meg szüléskor legyél munkaviszonyban
2021. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát 2 évben már elvileg van 500 valahány napom akkor már gyed jár? És mi az a csed mi a különbség?

Hát az körülményes hogy szüléskor legyek munkaviszonyban mert az orvosom tappenzre sem hajlandó engem kiirni.

2021. ápr. 2. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Pontosan én sem tudom melyik melyik, a csedet azt hiszem 28 nappal a szülés előtt tudod igénybe venni a gyerek fél éves koráig, ez a bruttód 100%a júliustól, valami minimálisat vonnak csak belőle. Utána a gyerek 2 éves koráig kapod a gyedet az maximalizálva van, szerintem olyan 130-140 körül lehet most, mint a munkanélküli. Utána 3 éves koráig meg már csak a gyes van ami nagyon kevés, 20-30ezer Ft. Igen, amúgy arra már járna, de miért nem akar az orvosod kiírni táppénzre? Ha olyan a munkaköröd és terhes vagy akkor kutya kötelessége kiírnia. De arra is figyelj hogy annyi táppénz jár csak ahány napot a mostani helyen ledolgoztál ha több mint 30 nap megszakítás volt a 2 munkahelyed között. Amúgy ha nem fizikai vagy veszélyes munkát végzel szerintem terhesen is dolgozhatsz nyugodtan
2021. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, mit nem lehet érteni ezen, mikor rengeteg oldalon értelmesen le van írva a támogatási rendszer.


Csed/gyed akkor jár, ha a szülést megelőző két évben volt összesen 365 nap munkaviszonyod és a szülés időpontjában is biztosított vagy.


Azt meg nem értem, a szülés miben gátol téged a munkaviszonyban, terhesen pont nem tudnak kb. semmire hivatkozva sem kirúgni, a háziorvos meg köteles kiírni táppénzre, ha viszel egy ajánlást a nőgyógyásztól, hogy veszélyeztetett terhes vagy. A nőgyógyászok meg kb. mindenre hivatkozva kiadják ezt az igazolást.

2021. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" az körülményes hogy szüléskor legyek munkaviszonyban"


Miért?

2021. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
De miért kellene kiírnia az orvosnak? Elmész szülni aztán ennyi, nem tudnak olyankor kirúgni.
2021. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát én is úgy értelmeztem csak sokan mondták hogy folyamatosan kell lennie 365 napnak megszakítás nélkül egy munkahelyen azért bizonytalanodtam el.

Az én orvosom elég fura még egy napra sem volt hajlandó kiirni tappenzre amikor rosszul voltam, mert hogy a terhesség nem betegség.

Akkor csak az lesz hogy a nőgyógyász segít majd amúgy már rá is írta a papírra az első vizsgálatkor hogy fenyegető vetélés, az mit jelent?

2021. ápr. 3. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elmész a nőgyógyászhoz és kéred, hogy adjon ki ajánlást 9-es kódú táppénzre, a háziorvos köteles kiírni téged. De csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit már ledolgoztál ennél a cégnél.
2021. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor bírnom kell még legalább 2 hónapot.

Akkor ha az nincs meg úgy nem is járna a gyed vagy a csed?

2021. ápr. 3. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A fenyegető vetélés az azt jelenti hogy lehet meg sem marad a baba. Remélem a munkahelyeden még nem említetted hogy terhes vagy, mert ha elvetélsz utána simán kirúghatnak
2021. ápr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!