Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha óraadó tanár vagyok, arra...

Ha óraadó tanár vagyok, arra is jár a gyes?

Figyelt kérdés
A kérdés elvi, nincs még gyerek úton.
2021. ápr. 26. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyes alanyi jogon jár. Akkor is ha nem dolgozol sehol.
2021. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a gyesre vagy kiváncsi, mert azt ahogy első írja, jár. 28500 Ft havonta. Csed, GYED már másabb kérdés. Mit jelent, hogy óraadó tanár vagy? Ez milyen jogviszony pontosan?
2021. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Voltam óraadó tanár egyetemen gyed alatt. Gyes alatt is lehet dolgozni.
2021. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ellátásnál nem az számít mit dolgozol, vagy hány órában, hanem van-e rendes jogviszony mögötte.


Megbízási szerződés, napi bejelentés esetén nem jár Csed, Gyed.


Szóval nálad hogyan van?

2021. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Megbízási szerződéssel dolgoztam az egyetemen és kaptam a gyedet is. Előtte munkajogásznál érdeklődtem, hogy lehet-e és természetesen, nem volt semmi akadálya.
2021. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó, igazad van


Ha van hozzá megfelelő jogviszony és még van a 365 nap, akkor igen, kaphat utana

2021. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 és ha elő jogviszony alatt születik a gyermek vagy megfelel az egyéb kitételeknek. Azért ez nem ennyire egyértelmű egy megbízásos jogviszony esetén szerintem. Persze semmi sem lehetetlen ha ügyesen jönnek össze a dolgok.
2021. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!