Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az óraadó tanár ugyanúgy...

Az óraadó tanár ugyanúgy irathat dolgozatot és adhat jegyet,mint a rendes tanár?

Figyelt kérdés
Mi a különbség?

2021. febr. 25. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tantárgyat tanít adhat jegyet. A különbség az hogy az oraadonak az a heti 10oraja a masodallasa. Főállásban egy másik iskolában tanít.
2021. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Hat oraado altalaban egyetemen van, legalabbis en ott talalkoztam vele.

Amolyan pot tanar akinek nincs annyi kompetenciaja mint mondjuk egy 2 doktorival rendelkezo egyetemi rektornak, de - elvileg- tanulta es ismeri a targyat.

Altalaban másodallasban szoktak elvallalni.

Eu-n vagyok nalunk volt oraado az ANTSZ megyei vezetoje virustant tanitani, de volt vmi lecsuszott sulibol valami irodalom tanar is kutatasmodszertant vagy mit tanitott, hat O eleg sz.r volt na.

Egyebkent igen, adhat jegyet, legalabbis egyetemen igazabol O a tanar, ott azert hivjak igy mert nem konkrétan az egyetemen dolgozik es tanit, hanem mint irtam masodallasban csinalja.

2021. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Másodállásban óraadó vagyok. Iratok dolgozatot adok jegyet is. Miért?
2021. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen
2021. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Természetesen igen. Ugyanolyan tanár, csak máshol van a főállása.
2021. febr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja,és így gondolom főiskolai/egyetemi végzettsége is van.
2021. febr. 26. 05:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a bánatba ne. Tényleg csak annyi, hogy az óraadó kvázi részmunkaidőben, vagy teljesítés utáni számlázással oktat, tanít.
2021. febr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Mivel középiskolai végzettséggel nem mehet senki tanárnak csak ha felsőfokún végzi :)

Sok ész kellett ehhez a megállapításhoz...


Inkább tanuljatok, ne ellene áskálódjatok.

2021. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Az, hogy egy tanár óraadó, munkaügyi jellegű kérdés, neked, mint diáknak ehhez semmi közöd nincsen. Ugyanúgy tanárként lép be az osztályterembe, és onnantól kezdve, hogy ő a tanár, és ő tanítja neked az adott tárgyat, teljesen ugyanolyan mozgástere van, mint bármilyen más pedagógusnak.
2021. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Oké,ezzel már tisztaban vagyok!

És nem kell letamadni🙄

2021. febr. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!