Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ismersz-e olyan nőket, akik...

Ismersz-e olyan nőket, akik bevállaltak több gyereket 2 évente, csak a GYED/GYES miatt, és hogy ne kelljen visszamenniük dolgozni?

Figyelt kérdés
Akik csak azért vállalnak be gyereket 2 évente, hogy továbbra se kelljen dolgozniuk, és úgy is kapják a GYED-t (vagy GYES-t) tovább. Persze nem csak a romák, én több ilyenről tudok. Egy volt tanárnőm is 6 évig ült otthon 3 gyerekkel. Van aki élvezi a munkamentes, gyerekeivel töltött fizetett éveket.

2021. máj. 3. 14:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%
Nekem pont 2 év van a 2 gyerek között, és igen, gyakorlatilag egyikkel lejárt a GYED, és másnaptól élt a CSED. Kapaszkodj meg, mindkét gyerek mellett dolgoztam távmunkában félállásban a GYED alatt. De ha nem tettem volna, 2 kisgyerekkel otthon lenni egyébként is elég élőmunkaigényes, és nem kevésbé megterhelő, mint a legtöbb munka. Nem tudom ez téged miért zavar, mindenki csinálja saját lehetőségei és igénye szerint...
2021. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%
Már hogyne lenne kevésbé megterhelő. Ha lenne férjem én is szívesebben ülnék otthon akár 3, 4, 5 gyerekkel egy évtizedet, minthogy dolgozzak. Mondjuk ez attól függ, akit azért fizetnek mert magas beosztású valaki több diplomával - mesterivel, vagy azért mert irodakukac, vagy azért mert hát ITPC szuper programozó, akkor igaz, biztos kényelmes lehet dolgozni. De azt nem mondanám, hogy például gyári munkásként vagy ápolóként jobb lenne sürögni-forogni 12 órákban, mint szoptatni, babázni és éjszakánként párszor gyereksírásra ébredni.
2021. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

Ismerek egy anyukát, aki kétévente szült szépen sorban összesen 4 gyereket. Azt nem tudom, hogy konkrétan azért-e, hogy ne kelljen visszamennie dolgozni, de ismerősök azt mondják, hogy azért.

Rajta kívül egy anyukát ismerek, aki azért vállalta be a másodikat, hogy ne kelljen dolgoznia, de ő is megbánta. Mondjuk ő mindenre szeret panaszkodni...

2021. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

En is igy tervezem🤣

Mostjon az elso😜

2021. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Én se mennék évekig vissza dolgozni.Ha két három gyereket akarok,akkor a letudom egyben,ha sikerül,és a legutolsóval is három éves koráig otthon maradnék.Ha egy lesz csak,akkor is.
2021. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%
Aki akar 3gyereket miért ne születne meg egymás után? Nekem a 2 gyerek közt van 9ev ... Úgy bánom hogy nem lett azonnal a kisfiam... Most látom hátrányát. Ha újra kezdhetnek biztos 3ev után szülnėk,hogy együtt nőjenek.irigylem az olyan anyukákat akik láthatják egymás mellet játszani őket ,most 3.5eves a kisfiam és valósággal imádja a kortarsait hiányzik neki egy társ...hiába itt van a nővére Szeretik egymást ,mégsem fognak úgy lenni mint akik együtt nőttek fel.nem csak az anyagiak miatt érdemes szülni.
2021. máj. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szívem szerint én se mennék vissza, utálom a munkámat (a céggel magával nincs bajom se a kollégákkal), utálok ingázni... de csak ezért nem fogok 2-nél több gyermeket bevállalni.
2021. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!