Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed csed szamitassal kapcsola...

Gyed csed szamitassal kapcsolatos kerdes?

Figyelt kérdés

Ket helyen dologzom jelenleg. Egyik a foallasom (340e br), ez a jogviszonyom kozel 10 eve van meg, aktivan dolgozom marc ota (kb most 110 naptári napja, van ez a fizum, elotte joval kevesebb volt, de sosem szakadt meg a jogviszonyom a 10 ev alatt) Emellett pluszba még gyeden is vagyok oktoberig. (de ez ugye mindegy)


Majus 1ota van egy felallasom is. (150e br)


Mi alapjan szamolnak csedet meg gyedet ha a közeljövőben terhes leszek?

Szamit mindketto munkam vagy csak a főállás?

Érdemes lenne kivarni azt, hogy meglegyen a foallasban a 180nap mielott tappenzre kerulok? (biztos a 9es tappenz a legelejetol, mert sajna elozoleg is veszelyeztetett vtam)

Koszi ha segítesz



2021. jún. 6. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Őgy tudom, azokból számolnak, ahol az elmúlt 2 éven belül megvan a 365 nap, tehát esetedben csak a bruttó 340 ezer számít. Nem kell 180 napot megvárnod, kevesebből is számolnak.
2021. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem koszi. De az nem baj a foallasomban, hogy ott marc elott (akkor meg ugye gyeden voltam csak) sokkal kevesebbet kerestem. 205e volt a gyedalapom. (2016os berem) Ezzel a berrel szultem 2 gyereket, nem volt közben berfejlesztes hiaba mentem vissza, nem adtak meg mert terhes voltam.. Szóval a 205e ftra most 115korul van a gyedem es azert az nem mindegy, mert a 340re meg mar majdnem a max gyed jarna ha jol sejtem. (amugy ez az alapom es erre meg jonnek jutalekok de en azzal nem is merek szamolni, mert ugye a tappenz miatt az se lesz nekem jo.
2021. jún. 6. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen akkor érdemes megvárni, hogy meglegyen a 180 de minimum 120 napod. Akkor már a magasabb bérből számolnak a csedet.
2021. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2021. jún. 6. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!