Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet igényelni visszamenőleg...

Lehet igényelni visszamenőleg a Gyedet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Férjemmel sajnos belezavarodtunk a gyes és gyed együttes igénylésébe, emiatt nem tudtuk időben megigenyeli a gyedet, ami tavaly novembere óta járna. Most végre adott minden.

Nyilván novemberig már nem, de legalabb 6 hónapra visszamenőleg megkapjuk?



2021. jún. 18. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2021. jún. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 6 hónap a max a beadástól visszamenőleg.

Mondjuk nem értem, hogy hogy tudtátok így benézni. Nem egy bonyolult dolog ez szerintem.

2021. jún. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a jogosultsági feltételek fenn álltak már novemberben is akkor meg tudjátok igényelni 6 hónapra visszamenőleg. Vissza kell majd fizetni belőle a jogosulatlanul kapott gyest.
2021. jún. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyes és gyed sosem járt egyszerre.
2021. jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Ilyet sem hallottam még....trehányság felső fokon.
2021. jún. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Járhat egyszerre a gyes és gyed, ha apa a kicsivel gyed-en van, anya lehet gyesen a naggyal.


Mi is igy jártunk, a férjem külföldön dolgozott és az oep rossz időpontot számolt ki első igényelhető napnak. Fél évre visszamenőleg megkaptuk a max gyedet

2021. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

6!


Téves, csak egy személy kaphatja az ellátásokat.

2021. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mikor született a gyereked?

Volt-e a gyerek születése napján munkaviszonyod,vagy kaptál e álláskeresésit a gyerek születésének napján?

A gyerek születésének napja előtti 2 évben,volt e 365 napig bejelentett munkaviszonyod?

Ha neked nem volt munkaviszonyod akkor a férjednek volt munkaviszonya a szülés napján,illetve a előző 2 évben 365 napig?


Ha az anyánál megvannak a feltételek, akkor először CSED-et kap,aztán GYED-et.

Ha az anyának nincs meg a jogosultsága,de az apának igen,akkor a gyerek kb6 hónapos koráig az anya gyest kap, utána a gyest le kell mondani, és apa igényelheti a GYED-et, viszont az anyának fizetnie kell maga után a tb-t.

2021. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdésre adott választ. Vannak, akik úgy látom itt élik ki az otthoni feszkot. Senkitől nem kértem kioktatast. A nagyra kaptam a gyest de a kicsire nem voltam jogosult gyedre. Sajnos naivan úgy gondoltuk megvarjuk még a nagyra lejar a gyes es majd visszamenőleg igenyeljuk a gyedet, akkor szembesülünk azzal hogy így akkor én jogosulatlanul vettem fel a gyes összeget. Ennyi, tévedtünk, ez van.


Köszönöm 2-es,3-as a választ

2021. jún. 19. 11:58
 10/12 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megtennéd hogy leírod a válaszokat a következő kérdésekre,hátha tudunk segíteni, mert így hogy 2 gyerek van bonyolódott a dolog.

Mikor született a nagyobb gyereke?

Volt e a születése napján munkahelyed?

A nagyobb gyereked születése napja előtti 2 évben volt e 365 nap bejelentett munkaviszonyod?

Mikor született a kicsi gyereked?

illetve ezekre a kérdésekre a férjed szempontjából is szeretném tudni a választ.

2021. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!