Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha akadékosodik a munkáltató,...

Ha akadékosodik a munkáltató, akkor is lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 2 év alatti gyerekemmel gyeden. Betöltött 12 hetes terhes vagyok a tesóval. Szeretnék gyeden maradni és mellette táppénzre menni. Úgy tudom, hogy ehhez szükséges visszamenni dolgozni, legalábbis papíron 1 napra.

A legtöbben azt tanácsolják, hogy menjek be, szüntessem meg a fizetetlen szabadságot, kérjek egy nap szabit és szóljak, hogy terhes vagyok. Ezután menjek táppénzre.

Ez így lehetséges? Mindenhol így működik?



2021. jún. 23. 15:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 23. 21:57
 12/14 anonim ***** válasza:
9 ez óriási kamu 😅 lehet a mutyi bt.-nél ez így megy, de vannak normális helyek is. Máskülönben valóban lehetne annyi a kormányban hogy a 9-es kodu tp-t benyeli 100%-ban ha már ilyen bőkezűen ad lehetőséget a használatára. (Pl ugye logikus lépés lehetne az is, hogy aki másik ellátást kap, GYED vagy csed, az ne élhessen vele.)
2021. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Pedig állami szervnèl van így nálunk…. Ès pont most is fent áll ez a probléma, hogy el kellett valakit küldeni, mert akinek a helyèn volt, GYED mellett elment táppénzre.
2021. jún. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert ugye az állam a legnagyobb mutyi bt…. Igen tudom meg hivatásos helyére nem vesznek fel csak közalkalmazottakat fixre stb stb. De ez az állam szégyene. Az az állam csinálja aki a törvényeket alkotja. Most erre nem nagyon tudok mit mondani 🤷🏼‍♀️
2021. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!