Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi csed gyed jár majd így?

Mennyi csed gyed jár majd így?

Figyelt kérdés

2017-ben született az nagyobb gyerekem. Előtte 5 éve folyamatosan egy helyen volt 8oras munkám. Az utolsó másfél évben bruttó 220e Ft volt a fizetésem és amikor 15 hónapos volt a nagy, terhes lettem a második fiammal. Két év egy hónap van köztük. Ugyanannyi gyedet és csedet kaptam a kicsi után nagyjából, mint a nagy után. Most a kicsi másfél éves, de az élet úgy hozta, hogy munkába kellett állnom április elején. (Persze meg szabin vagyok szeptemberig, meg mert 2017 óta vagy táppénzen vagy cseden vagy gyeden vagy táppénzen és gyeden vagy cseden és gyesen vagyok)

Azt valaki meg tudja nekem mondani, hogy mennyi ideig kell munkában lennem ahhoz, hogy a mostani emelt berembol kapjak már csedet meg gyedet?

Időközben gyed alatt lediplomaztam, szereztem nyelvvizsgát még most járok meg egy mesterképzésre is szóval egész jó pénzt kapok. (Max gyedes az új fizum) Na de most meddig kell dolgozni mielőtt terhes lennék? (Kismamakent valszleg nem tudok majd sajna dolgozni mert a fiúkkal is veszélyeztetett vtam.. vagy ha tudok dolgozok, de a tapasztalat azt mutatja, hogy sajna fekudnom kellett otthon terhesen eddig kétszer)



2021. jún. 29. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor táppénz előtt legyen legalább 180 bérezett napod az emelt béreddel.
2021. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Ettől féltem. Abba beleszámít a hetvege is? Ugye a szabi az munkanap. De a beremet nem oraberre kapom hanem havi X Ft. Akkor hogy számolják?
2021. jún. 29. 21:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Naptári nap, szóval a hétvége is beleszámít
2021. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2021. jún. 29. 22:12
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, meg egy kérdésem lenne, hátha tudja valaki. Szóval akkor ha most amúgy elvállaltam egy masodallast is (óraadó gyakorlati oktato vagyok iskolában) akkor a csedet a foallasombol számolják, vagy mindkettőből. (A gyed az max ugye ahogy írtam)
2021. jún. 29. 22:20
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha max Gyedes akkor nem mindegy? A főállásodból járónál akkor sem kapsz többet ha mindkettőt veszik mivel kimaxoltad a határt.
2021. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csedet kérdeztem. Gyed nyilván nem lesz több ha max.
2021. jún. 29. 22:32
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ellátásokat elvileg minden adózott jövedelemből figyelembe veszik. De ugye a gyednek van maximuma.

Viszont 180 napot tényleg dolgozz le, de minimum 120 napot. Ennyi kell a csedhez.

De basszus 2017 óta nem dolgozol. Azért ne fájjon már fel évet dolgozni ha már a magasabb összegből akarsz ellátást de mindegy.

2021. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jó hát nem vagyunk egyformák de éppenséggel nem a munkával van bajom. A tanév miatt nem jön ki jól. Konkrétan nem korrekt elkezdenem az évet, hogy aztán szivassam a munkahelyemet mert októbertől elmegyek táppénzre de nem akarok a saját ellenségem sem lenni anyagi értelemben azért mert 'jotekonykodom' a munkáltatómmal.

Ha a munkával lenne bajom szerinted visszamentem volna a 16hos mellett 2 állásba dolgozni? Nem.. terhesen is lehettem vna szabin sztem.. viszont ha már felkértek hogy menjek már vissza előbb egy beteg kolleganom helyett akkor maradnék amíg nekem is jobb lesz.

2021. jún. 29. 22:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Sztem a másodállásban le kell dolgozni 1 évet ahhoz, hogy a CSEDnél figyelembe vegyék, mert minden jogviszonynál ugyanaz a feltétel, 365 nap 2 éven belül és hogy meglegyen amikor szülsz (igényled a CSEDet). Viszont itt beleszámít majd az időbe úgye a táppénz is. Kérdés mikor kezdted.
2021. jún. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!