Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED esetében mire számíthatok...

CSED esetében mire számíthatok két munkahely esetén?

Figyelt kérdés

A fő állásomban 6 éve dolgozom megszakítás nélkül, így nem is lenne kérdésem, azonban részmunkaidős állásom is van március óta. 12 hetes terhes vagyok. Ilyenkor a CSED összegének megállapításánál számít mindkét jövedelem?

Hol és mit kell majd intéznem?


2021. júl. 4. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a másodállásban is teljesülnie kell a CSED feltételeknek (2 éven belül 365 nap és hogy igényléskor meglegyen a jogviszony), így azt mondanám, abból nem számítanak csak a főállásodból. Az igénylést majd a munkáltatódnál kell leadni.
2021. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt a választ kaptam pár hete. Nekem is majdnem uez a szitu csak én május óta dolg.a másodállásban és 10 éve a főállásban és még nem vagyok terhes. Bennem az felmerült, hogy a szülés napján vagy a csed igénylés napján kell meglennie a másodállásban az egy évnek? Mert akkor azt én meg simán tudom teljesíteni..
2021. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bennem is ez a kérdés merül fel, bár őszintén szólva mi annyira régen terveztük már (vetélések, kivizsgálások, inszem, stb.), hogy örülünk, hogy végre összejönni látszik, nem tologattam volna még emiatt hónapokat a próbálkozást. :)

Ha nem számít bele, akkor nem... Azért megköszönöm, ha megválaszolja valaki azt a kérdést is, hogy mi a teendő akkor, ha 2 helyről érkezik jövedelem és mindkettő teljesíti a 365 napos kritériumot.

2021. júl. 4. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan mindkét helyen a 365 napod, akkor mindkét helyről jogosult vagy ellátásra, az igényt pedig mindkettő munkahelyeden be kell nyújtanod. Nekem ez a helyzet áll fent, most adtam le nemrég az igénylőlapokat. A gyedet viszont már nem tudom ilyen esetben hogy működik, azzal majd én is bajban leszek 🙂
2021. júl. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogviszonyonként vizsgáljuk a feltételek fennállását, nem leszel jogosult.
2021. júl. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!