Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet GYED alatt másik cégnél...

Lehet GYED alatt másik cégnél részmunkaidőben dolgozni?

Figyelt kérdés

Ahonnan eljöttem, oda szeretnék visszamenni, de csak jövő nyáron.

Most szeptembertől viszont lenne egy jól fizető részmunkaidős lehetőségem, amihez fél napra bölcsibe kellene adni a kicsit.

Hogy lehet ezt jogilag kivitelezni? Felmondani semmiképpen nem szeretnék, mert 15 éve a cégnél vagyok és szeretem, csak ott nincs lehetőség részmunkaidőre.

Gondoltam, hogy vegye át apa a GYEDet, de ugyanott vagyok, mert gondolom a munkáltatómnak ugyanúgy jeleznem kell, hogy az én GYEDEem megszűnik ebben az esetben.



2021. júl. 11. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, mert én így vagyok egy fél éve kb
2021. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De azt nem kell megmondanod, hogy miért szűnik meg.
2021. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont másodállásról tudnia kell a jelenlegi munkaadóknak is. Tájékoztatási kötelezettséged van, ha konkurenciához mennél ill. ha olyan munkaköröd van meg is tilthatja.
2021. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 4-es mondja. Nalunk a cégnél ez eleve benne is van a szerződésben. Szoval ha valaki másodállást tervez, egy úgynevezett erdekellentet bejelentőt kell kitöltenie, amit a HR elbírál, hogy a szerződés szerinti kizárások alá esik e. Pl egy fejlesztő mérnök nyilván nem dolgozhat hasonló termeket gyártó cégnél. De egy HR-es sem dolgozhat másik cégnél HR-eskent. Nyilván ha a mérnöknek kisboltja lesz a kutyát se érdekli. De ha konkurens céget alapít, megint nem nyert.
2021. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem egymás konkurenciája a két cég. Az egyik egy gyártó multi, másik egy pici szolgáltató cég, de nem szívesen mondanám meg a főnökömnek, hogy addig elmennék máshoz (nem volt túl boldog, hogy gyereket vállaltam, nem akarom húzogatni az oroszlán bajszát).

Az működne szerintetek, hogy kiváltom a katát? Úgy tudom, hogy teljes munkaidő mellett van lehetőség 25 000/hó katázni, de nem tudom ez GYED-re vonatkozik e, ill hogy ezt is jelezni kell a multinak?

2021. júl. 11. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, dea tájékoztatási kötelezettséged a fizetés nélküli alatt is él, tehát írásban közölni kell a munkáltatóval, aki indokolt esetben meg is tilthatja.
2021. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6 mindegy. Minden másodállást be kell jelenteni. Ha nem teszed, ki is rúghat.
2021. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert 15 éve a cégnél vagyok és szeretem, csak ott nincs lehetőség részmunkaidőre."


"nem volt túl boldog, hogy gyereket vállaltam, nem akarom húzogatni az oroszlán bajszát)."


Ne legyèl már ilyen szolgalelkű. Kit èrdekel, hogy nem volt boldog? Megsúgom egyik főnököt sem tesz boldoggá, ha szülni megy a dolgozója, ès helyettest kell keresni x èvre. Ès nem a próbaidő után lèptèl le, hanem tizenx èv után, nincs semmi szègyenkeznivalód!

Jelentse be a munkahelyeden, ès kèsz, ő meg majd gondol amit akar. Nyugi, nem leszel elküldve ezèrt, örülni fognak ha majd visszamèsz oda, ès nem a rèszmunkaidős állást választod helyettük.

2021. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!