Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyeden vagyok és visszamenn...

Ha gyeden vagyok és visszamennék 4 órában dolgozni, és ha mondjuk fél-1 év múlva teherbe esnék akkor a 4 órás fizetésemből számolnák ki a csed-et, gyed-et?

Figyelt kérdés
Most 1 éves a lány, szeretnénk kis korkülönbséggel kistesót. Viszont azon is gondolkodom h visszamennék kicsit dolgozni, de csak négy órában. Hogy van ez?

2021. júl. 15. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Megnézik a mostani fizudat, meg azt, ami alapján a nagyobb gyerekre kaptad az ellátást, és amelyik több, azt veszik majd figyelembe.
2021. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az szuper 😁. Köszönöm a választ.
2021. júl. 15. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg "kedvezmény szabály" van életben, tehát ahogy az első írja, nem kaphatsz kevesebbet, ha a tesóval kapott gyes megszűnését követő 1 éven belül születik a kicsi, magyarul a nagy 4 éves koráig kell megszuletnie.


Azt még tegyük hozzá, hogy ez ki tudja meddig lesz így, jövőre választások. Csak az biztos ami ma van :)

2021. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elozok irjak, viszont ha jol tudom csak akkor el a kedvezmenyszabaly, ha ugyanahhoz a ceghez mesz vissza dolgozni, ahonnan eljottel
2021. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást ☺️. A választásokra, mint befolyásoló tényező, nem is gondoltam.
2021. júl. 15. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!