Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol tudom megigényelni a...

Hol tudom megigényelni a csedet és gyedet ha nem a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Határozott szerződésem augusztus 15ig, nekem indításos szülésem lesz 10.én.

A munkáltatóm egy ismerősöm aki szívességből jelentett be magához hogy biztosított legyek a szülés ideje alatt, viszont ő elmondta hogy nem szeretne ezekkel az igénylésekkel foglalkozni stb. Ő 15.én ide adja nekem a leszámolási papírjaim és ennyi. A kérdésem ezesetben, hogy így 15.e után indulnék el megigényelni a csedet és gyedet a fiam születésének napjától, de pontosan hova kell mennem? Hol tudom ezt én intézni ami nem a "volt" munkáltatóm lesz?


2021. aug. 3. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Hát pedig ha akarja ha nem, neki kell intéznie...

Munkáltatonak kell leadni az igénylést, nem neked.


Egyébként ezzel még rosszul is járhatsz, csedet kapod ugye emiatt.

De hiaba adod le a csed/gyed igénylőt egyben, a gyedet lehet újra ellenőrzik, van e munkaviszonyod. Ha nem lesz, nem jár....

2021. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell beadnia a kérelmeket.
2021. aug. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
És gyedre is jogosult lesz,mert a csed alatt szűnt meg a munkaviszonya.
2021. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

2 éves a fiam. Csed alatt szünt meg a munkaviszonyom (meghalt a főnökim, nem vette át senki a vállalkozást).

A csed/gyed együttes igénylő le lett adva, csedet kaptam is, majd mielött elindult a gyed, be kellett volna küldeni még1 papírt, hogy fennáll a munkaviszonyom. Mivel nem volt már meg a cég, nem tudtuk leadni, nem kaptam gyed-et, csak gyest...

2021. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Utolsó.. csak utána kellett volna jàrni.

Csed alatt megszűnt munkaviszony esetèn is jár gyed.



[link]


Kormànyablakban is el lehet intézni.

Linken minden infó, van olyan igazolás, amit a munkáltatónak kell kiállítani

2021. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!