Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megigényelte a munkahelyem...

Megigényelte a munkahelyem számomra a gyedet és fel is mondott nekem. Ha így esnék teherbe a 2. gyerkőccel, ugyan annyi pénzbeli juttatásra számíthatnék, mint most az elsővel?

Figyelt kérdés
Minimálbér után kaptam a tgyás-t, kb. 58.000.- volt,gyedet még csak most fogok először kapni. Hogy alakulna ez a 2. gyerkőcnél?

#gyerek #GYED #TGYÁS #megszűnt munkahely
2013. okt. 3. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A másodikra csak gyest kapnál mivel megszűnt munkaviszonyod.
2013. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Másodikkal csak gyes.

De gyed alatt nem mondhat fel.

2013. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy mondhatott fel, ha gyeden vagy???
2013. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Jégtánc ***** válasza:
Nem értem én sem.Határozott idejű volt a szerződésed?
2013. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem,nem ez a bejelentés csak azért volt,hogy jogosult legyek gyedre,mert az előző munkáltatóm felmondott,mikor megneszelte,hogy állapotos vagyok... :S

itt pedig muszáj volt felmondani,mert így is 50E f-ot fizettem ki szabadságok után adóba,meg ugye maga a bejelentés havi adói...

2013. okt. 3. 22:14
 6/15 Jégtánc ***** válasza:
Akkor csak gyes lesz.
2013. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

"az előző munkáltatóm felmondott,mikor megneszelte,hogy állapotos vagyok... :S "

Micsoda szemét, mocskos, tróger világban élünk!

2013. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Huh, szóval csaltatok, hogy legyen gyeded??.? Faxa..... Készülj ra, hogy kiderül, miután épeszű ember beperelné a munkáltatót, ha felmondási védelem alatt megszünteti a munkaviszonyt....

Amúgy az előző munkahelyed jogtalanul mondott fel:terhesen megillet a felmondási védelem, hacsak nem próbaidőn van valaki, vagy hatarozott ideju szerződése van.....

2013. okt. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nem jogtalanul mondott fel,mert mielőtt bejelentettem felmondott.

kiderülni? miért derülne ki? mi derülne ki? valahol megszűnt a munkaviszonyom, majd egy másik helyre felvettek dolgozni, dolgoztam ott néhány hónapot,majd közös megegyezéssel felmondtunk. ennyi. mind a munkáltatót,mind engem megkérdeznek,ez történt. járulékokat fizettem magam után, vagyis a munkáltatóm. itt semmmi jogtalan nem történt, senki zsebéből pénzt ki nem vettem. nem kaptam fizetést a munkaidő alatt. mert nem dolgoztam. ennyi.

2013. okt. 4. 07:37
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

"járulékokat fizettem magam után, vagyis a munkáltatóm. itt semmmi jogtalan nem történt, senki zsebéből pénzt ki nem vettem. nem kaptam fizetést a munkaidő alatt. mert nem dolgoztam. ennyi."

Ez a jogtalan, de ha nem érted, hiába is magyaráznam.... Na mindegy....

2013. okt. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!