Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt tudom...

Családi adókedvezményt tudom így érvényesíteni, vagy már csak utólag?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves gyerekünk, úton a második. Az első után utólag igényeltük vissza az adókedvezményt, de hamarosan jogosult leszek már a másodikkal is rá, és szeretném, ha onnantól havonta kapnánk. Meg tudom igényelni egyszerre kettejükre, vagy az első babánkra idénre már nem? (Az eddigi hónapokat persze utólag igényeljük majd vissza).


Köszönöm szépen!



2021. aug. 18. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megtudod. Jelezni kell a munkáltatódnál.

Az úton lévő bébire a betöltött 12.héttől tudod. Tehat amelyik hónapban betöltöd, arra már jár.

Ha pl most augusztusban töltötted be, jelzed a munkaltatodnak, akkor augusztust már igenybe veheted a 2 gyerekre. A január-július közti 1 gyerekes időszakot pedig a jövőre leadandó szja bevallással kérheted.


(Ha terhesen igényled, arra figyelj, kell a nődokitól egy igazolás, mikor töltötted a 12hetet.

2021. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítom az egyes válaszát. Betöltött 91 naptól kérheted a magzatra. Egyébként mindent teljesen jól írt.
2021. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha GYED-en vagyok, akkor is a munkáltatónak kell jeleznem?

Mert év elején a kormányhivataltól kaptam postán a nyomtatványt, de azt nem küldtem vissza, mert egyösszegben akartuk visszakérni. Azt mondták, akkor nincs vele teendőm, csak az adóbevallásban érvényesíteni majd.

2021. aug. 18. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyed tb kifizetőhely? Ha igen, akkor a munkahelyedre kell küldeni. Ha nem akkor a kormányhivatalnak. Valószínű a 2. a jó a te esetedben, mivel onnan kaptál nyomtatványokat.
2021. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem kifizetőhely.


Nagyon köszönöm a segítséget! 😊

2021. aug. 18. 16:29
 6/6 anonim válasza:
4-es, az adóelőleg-nyilatkozatot a munkáltatójának kell leadni mindenképp, nem a kormányhivatalnak
2021. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!