Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megkaptam az igazolást a...

Ha megkaptam az igazolást a családi adókedvezményhez (91. betöltött nap) azt most kell érvényesítenem, vagy elrakom a papírt és adóbevallásnál utólag, egyben is érvényesíthetem?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd el a papírt, és jövőre is érvényesítheted a bevallásnál. Én is így fogom csinálni:)
2012. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol, táppénzen vagy, vagy esetleg GYED-et kapsz nagyobb testvérre ha van, magyarul van személyi jövedelemadó köteles jövedelmed (ami minimum 62.500 ft) akkor érvényesítheted most is. De el is rakhatod a papírt, és egy összegben jövőre adóbevallásnál visszajár. (ha van/lesz annyi adód)
2012. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs a jövedelem 62500Ft-ra leminimalizálva az adókedvezményhez, ennél kevesebb is lehet a jövedelem, csak akkor nem teljes egészében veheti igénybe. De akár 30 ezres jövedelemnél is kérhető a kedvezmény, az adó mértékéig.


Bocs második, nem javítgatni akartalak, csak szemet szúrt, hogy azt írtad, ha van minimum 62500Ft jövedelme akkor érvényesítheti most is.

2012. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha akarod, attól a hónaptól kezdve már idéntől is érvényesítheted, amikor betöltötted a 91. napot. Ha a maximum összegre vagy jogosult 1 ill. 2 gyerek esetén havonta 10e Ft-tal lesz több a nettód. Férjed is érvényesítheti. Arra azonban figyeljetek, hogyha megszületik a pici még idén, újra kell nyilatkozni, mert akkor már nem magzatként, hanem gyerekként kell nyilatkozni róla.

Ha ez így túl macerás, akkor jövőre az adóbevallásban egyösszegben kérheted vissza. Értelemszerűen kitöltve a családi kedvezményes lapot.

2012. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mit szeretnél és hányadik baba.

Férjnél vagy e, mennyi a bevételed, párodé.

2012. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Közben beszéltem egy NAV-os ismerőssel, azt mondta, hogy így is, úgy is érvényesíthetem.

Egyedül azért gondolkodtam el rajta, mert valahogy egy összegben jobban fel tudom használni, ha havonta kapom, hajlamos vagyok hozzányúlni és nem félretenni. Csak azt nem tudtam, hogy ha most már megkapom az igazolást, akkor az a jövő évi adóbevallásnál is felhasználható (bár jobban belegondolva, ha most kérem a kedvezményt, akkor is ez az igazolás lesz az adóbevallás mellé elrakva)

Különben 2. gyerek, a keresetem megvan hozzá, és a párommal közös háztartásban élünk, csak nem vagyunk házasok.

2012. júl. 4. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!