Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi értelme van csak táppénzre...

Mi értelme van csak táppénzre visszamenni két gyerek közt? Ki csinált ilyet, miért, mik voltak a körülmények?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Mert akkor kapod a táppénzt és a gyedet is.

Vagy a gyes mellett a táppénzt.


Nyilván a törvény adta lehetőségekkel élve több bevételhez jut a család.


Én veszélyeztetett terhes voltam a 2. Babával.

Így a nagy 11hónapos koráról táppénzen (is) voltam.

2021. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És ez nem gond a munkáltatónak? Simán belemennek? 1.5 éves a lányom, 6 hetes terhes vagyok. Egyből irrassam ki magam táppénzre (megteszik csak úgy?), és szóljak a munkáltatónak hogy amíg meg nem születik, addig tp-n leszek? És akkor kapom a fizum egy részét + a gyest?
2021. aug. 19. 15:09
 3/20 A kérdező kommentje:
*Gyed-et kapok asszem
2021. aug. 19. 15:12
 4/20 A kérdező kommentje:
Na meg én nem vagyok veszélyeztetett, akkor is lehet táppénzre menni?
2021. aug. 19. 15:19
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert a családi vállalkozásban dolgozom, a táppénz visszaforog a jutalékokra. Magánorvos azonnal ahogy kértem adta hozzá a javaslatot pedig semmi bajom nem volt ami indokolta volna.
2021. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2021. aug. 19. 15:35
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező visszamentél dolgozni? Ha igen, akkor el tudsz menni tp-re a magzatoddal. Ha nem dolgozol, mert gyeden vagy a másikkal akkor nem írnak ki tp-re hiszen úgyis otthon vagy!
2021. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem mentem vissza, otthon vagyok gyeden. Magán sem ír ki? Alapos indok kell?
2021. aug. 19. 17:55
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Eleve a háziorvos ír ki nem a nőgógyász, ez utóbbi csak javaslatot tesz a háziorvosnak erre és magánorvos az első szóra többnyire meg is írják ezt a papírt amit a háziorvosnak leadva táppénzre vesznek, de ha nem aktív a munkaviszonyod akkor hova akarsz táppénzt? Táppénz annak jár aki aktívan dolgozik, annak aki eleve otthon van Gyeden, szülési szabadságát tölti vagyis nem aktív a munkaerőpiacon annak nem jár táppénz. Mikor jár le a gyeded?
2021. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én csak hallottam ilyet, hogy valaki csak táppénzre megy vissza, ezért is tettem fel ezt a kérdést 🤷

Gondolom visszamegyek dolgozni papíron, de egyből táppénzre megyek, így nem kell dolgoznom.

2021. aug. 19. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!