Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyiket tudom igényelni így?

Melyiket tudom igényelni így?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos egyetemista vagyok, előtte levelezős voltam, de miután a covid miatt elvesztettem a munkahelyem, így döntöttem, most diákként dolgozom. A párommal babát szeretnénk hamarosan, de nekem még 3 év az egyetem... Nem tudom, ilyenkor mit tudok igényelni majd?(Gyes, vagy?) Úgy, hogy 2 év munkaviszony van csak mögöttem, és nappalis egyetemista vagyok.

24/L



2021. szept. 2. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyen ledolgozva 365 napod és igényelheted a CSED-et, ami 6 hónapig jár, majd a kicsi 2 éves koráig járni fog a GYED és utána a GYES. És persze erre megy még a CSP 18 éves koráig vagy ameddig suliba jár igényelheted.
2021. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kaphatsz diplomás gyedet, ha szünetelteted a tanulmányodat(passzívra) mész akkor is. Amíg lehet azért járj suliba és akkor utána passzíváltass szerintem.

Szerintem ez az egy mód van, ha most szeretnétek babát.

2021. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért azt mondanám, hogy diplomás GYED-re nem alapoznék, MA után sem túl magas az összege. Viszont egyetemről kikerülve nem kell, hogy munkahelyről legyen a 365 biztosított nap, 180 lehet felsőoktatási intézmény által biztosított és akkor jogosult vagy a rendes CSED, GYED ellátásra.
2021. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Levelezősként gondolom ez nem érvényes.
2021. okt. 29. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!