Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Testvér GYED EXTRA vonatkozhat...

Testvér GYED EXTRA vonatkozhat ránk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az első gyermeke 2019.06.-ban született és most született a második 2021.06.-ban szintén.

Mivel apa vagyok és konkrétabb összegeket tudok felvenni, ezért az első gyermek után is én igényelték a GYED-et munka mellett.

Most olvastam viszont a Testvér gyedrol. Azt írják hogy ha megszületik a második akkor felvehetem a jóval kedvezőbb járandóságot. Viszont az első után a GYED-et leállították,erről papírt is kaptam.

Kérdésem,hogy ezt lehet e tovább folyósítani?



2021. szept. 8. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Az első gyerek 3 éves koráig Gyes, és a kicsi 2 éves koráig mehet a gyed egyszerre, ha erre gondolsz.
2021. szept. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy az első írta, egyrészt ez az extra benne, hogy egyszerre jár a két gyermekre az aktuális ellátás, valamint van egy olyan szabály, hogyha a kisebbik gyermek a nagyobbik 4 éves kora előtt születik meg, akkor megnézik, hogy a jelenlegi fizetésed alapján mennyi gyedre vagy jogosult, illetve mennyi gyedet kaptál a nagyra. Amelyik a több, azt fogod kapni.

Más plusz nem jár.

2021. szept. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nyagyjából pont akkor született a második gyerek, miután az első után már lejárt a gyed. Semmi gond, ez esetben megigényled a kicsi után is, ha eddig nem tettétek, visszamenőlegesen is jár a születésétől. Csak arra kell figyelni, hogy akkor a nagyobb után is te kapd a gyest (ha netán azt az anya igényelte volna meg), mert csak egy kézben lehetnek az ellátások, olyan nincsen, hogy anyuka gyesen, apuka gyeden. Az asszony meg fizesse maga után továbbra is a tb-t, ahogy gondolom a gyed extra alatt is tette, amikor neked járt. Most kapni fogod a két ellátást a két gyerekre párhuzamosan, egy gyest és a kicsi után a gyedet.
2021. szept. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

"Viszont az első után a GYED-et leállították,erről papírt is kaptam."


A gyed, a gyerek 2 èves koráig jár, a nagyobbik után jelenleg gyest tudtok igènyelni.

A kicsire szintèn gyest, mivel mèg nem telt el 168 nap (csed ideje). Szóval jelenleg ha minden igaz, az anya kap 2 gyest.

Ha letelik szülès után a 168 nap, utána tudsz te gyedre menni a kisebbel. Fontos, hogy ilyen ellátellátásban csak az egyikőtök rèszesülhet! Úgyhogy ha a kicsire gyed-et igènyelsz, akkor az anyának mind a 2 gyest le kell mondania, ès a nagyobbra neked kell a gyest igènyelni.

2021. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

"Semmi gond, ez esetben megigényled a kicsi után is, ha eddig nem tettétek, visszamenőlegesen is jár a születésétől."


Tèvedès. Gyed nem jár a szülèstől. Csedre, csak az anya mehet (kivéve ha ő valamilyen okból nincs), ha arra nem jogosult, akkor gyest kell igènyelnie. Tehát vagy a csed, vagy annak az idejènek lejárta (168 nap) után jön a gyed, amit már az apa is igènybe vehet.

2021. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!