Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyes 10 éves korig mikor jár?

A gyes 10 éves korig mikor jár?

Figyelt kérdés

Kérem, aki ért hozzá, világosítson már fel.

5 éves a gyermekem, tegnap kapott pervazív zavar diagnózist.


Mi jár ilyenkor? Az emelt családi pótlékot megigényeltem.

Kinek jár a gyes 10 éves korig? Nekünk jár? Vagy nem,mivel már 5 éves?


Nagyon drága a fejlesztés, azért jönne jól. (5 alkalom 25000Ft..).


Persze voltunk a Szakszolgálatnál is. De az hónapokig tart, mire ott jutunk valamire... Addig is vinném magánúton.


2021. szept. 14. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

c) tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének betöltéséig. (Tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermek esetén - amennyiben rá tekintettel emelt családi pótlékot még nem igényeltek - úgy az igénybejelentéshez csatolni kell a külön jogszabály (5/2003. (II.19.) ESzCsM rendelet) szerinti igazolást.)


[link]


Szakorvostól ha kapsz igazolást, akkor igényelheted.

2021. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jár, ha a szakorvos ad róla igazolást, úgy ítéli hogy a gyerek tartósan beteg. Esetleg gyod is járhat rá, közgyógy igazolvány, roki kártya, gépjármű adó mentesség azt hiszem.


Mivel a pervaziv zavar az autizmus spektrumon van, ezért esélyes hogy ez mind jár, bár nem tudom, nem vagyok benne biztos, egy pontozási rendszeren múlik az egész.


Pszichiáter ad róla papírt egyébként

2021. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1db diagnózis papírt kaptunk. Azon nincs ilyesmi.
2021. szept. 14. 17:21
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor a pszichiátertől kell kérni. Akkor majd felhívom.
2021. szept. 14. 17:22
 5/12 A kérdező kommentje:

Amúgy ezek járnának:


magasabb összegben jár a családi pótlék (23 300 forint/hó, egyedülálló szülő esetén 25 900 forint/hó)

-a gyermek 10 éves koráig jár a Gyermekgondozást segítő ellátás (GYES 28500Ft)

-a gyermek utazási kedvezményre jogosult

-a gyermek közgyógyellátásra jogosult

-a gyermek étkezési térítési díjkedvezményre jogosult

-a gyermek ingyenes tankönyvre jogosult

2021. szept. 14. 17:23
 6/12 anonim ***** válasza:
De voltatok a pszichiáternél is vizsgálaton vagy csak a szakszolgálathoz mentetek?
2021. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, hogy kell elintézni. De akkor majd telefonálok.
2021. szept. 14. 17:23
 8/12 A kérdező kommentje:

Voltunk. Tegnap. Ott kapta w diagnózist. Ma voltunk a Szakszolgálatnál, de az óvónéni indíthatja el a folyamatot. (első vizsgálati kérelem szakértői vizsgálathoz).


Mindenhol voltunk ma. Kormányablak, 2 Szakszolgálat...

2021. szept. 14. 17:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Uhh fura. Nálunk úgy volt, hogy Szakszolgálatnál kaptunk elődiagnózist, azzal mentünk pszichiáterhez, ő küldte pár nap múlva a hivatalos diagnózist de egyből csatolt hozzá minden szükséges papírt a családi, gyes, gyodhoz.


Hívd fel őt, kérdezz rá. A gyodot csak személyesen tudtam elintézni de minden más megy neten is ha van ugyfelkapud.

2021. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A papír neve "Igazolás tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermekről", csak szakorvos adhatja ki, A/4-es.
2021. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!