Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért engedi nem kevés szülő...

Miért engedi nem kevés szülő a gyerekének (kb 4 éves kortól akár 10 éves korig), hogy nyilvános helyen hangoskodjanak, rohangáljanak?

Figyelt kérdés

Nem véletlen kérdezem, és nem is azért, hogy vitát generáljak, hanem tényleg érdekel, hogy létezhet ez a jelenség.

Napi szinten látom, hogy kulturáltnak látszó szülők engedik, hogy a gyerekeik plázákban, kávézókban, éttermekben, üzletekben fogócskáznak, kiabálnak, szaladgálnak, ezzel mindenkit zavarnak és fellöknek. Rájuk nem szólnak, sőt, boldog mosollyal nézik.

Azokhoz szól a kérdésem aki ezt hagyja

Miért gondoljátok, hogy ez megengedhető viselkedési forma?

Biztos van itt is egy-két ilyen szülő, nagy számok törvénye alapján.


2018. febr. 26. 19:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%
Kit tud fellökni egy 4 éves gyerek?:-)
2018. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Értelmezd a kérdést, és hogy a korsávban melyik szituáció melyikre vonatkozik.

Egyébként egy nyolc éves forma kisfiút láttam kb másfél hete aki ámokfutása közben fellökött egy kávézóban dolgozó pincér hölgyet kb négy pohárral.

Tippelhetsz, hogy kifizették e a szülők a kárt

2018. febr. 26. 20:04
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
gondolom örülnek hogy addig se kell velük foglalkozni
2018. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Attól, hogy felborítani nem sok mindenkit tud, még nagyon zavaró, ha neked rohan, lökdös, kiabál.


Én jártam már úgy, hogy vártam a buszt és az egyik fogócskázó gyerek engem használt háznak és kb belém kapaszkodott meg cibálta a ruhám, bújt mögém, hogy a másik ne találja el hógolyóval, de azért hozzám vágta, hátha... Nincs bajom a gyerekekkel, de azért álljon már meg a menet. Mikor szóltam érte még nekik állt feljebb.


Vagy, mikor vonaton rohangáltak, a gyerekek és majdnem fellöktek egy babakocsit meg a nagymamát, csapkodták a wc ajtót, stb. Mikor a kalauz rájuk szólt akkor is a szülő volt felháborodva.


Egyik családtagunk is engedi ezt a gyerekeinek. Szerinte teljesen normális ez a viselkedés. Ami végülis igaz, de nem a tömegközlekedésen, utcán, orvosnál, hanem otthon vagy a játszótéren. Aztán, ha rájuk van szólva akkor még a szülő van megsértve.

2018. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert ha véletlenül rá mernek szólni, vagy ne adj Isten a fenekükre csapni, egyből jonnek azzal hogy bántalmazod és rád hívják a gyámugyet. Mert a gyerekeknek csak jogaik vannak és még csak rájuk se lehet nézni. Na ez az ami engem nem szokott érdekelni. Ha a gyerekeim így viselkednek bizony nem érdekel ki lássa ki hallja ha kell rájuk szólok, sőt még oda is csapok. De utána nekem ne jöjjön senki, hogy bántalmazom őket.
2018. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van, én is tapasztalok ilyesmit. Legsúlyosabb az volt,mikor egy kiskamasz srác pár hónapja felszállt a metróra az anyjával körbenézett és elkezdett hisztizni, hogy le akar ülni és ő gyerek neki ez jár, valakinek át kéne adnia a helyét. Persze mindenki kiröhögte kb. nehogy már a nyugdíjas nénik/bácsik álljanak fel neki. Az anyja meg neki helyeselt. Kissrác tovább fokozva a helyzetet megállt egy kapaszkodónál és elkezdte az ott ülő pasat arcon köhögni, ütögetni (ajtó melletti ülés), provokálta, hogy leülhessen, közben meg ott virgonckodott, biztos nem volt komoly baja. A pasas 2 megálló után erőteljesen rászólt azt még ő volt a szemétláda...

Nem vagyok gyerek ellenes, van egy 4 éves fiam, de azért nem ő az úr házban, bármennyire is imádom. Étterembe nem visszük, mert nem az a nyugodt típus. Érdekes mi sem halunk bele, hogy hétvegente itthon főzünk, vagy néha a mamanál ebédelünk. A gyerekkel az élet is változik. Sokan képtelenek lemondani korábbi életvitelükről is. Ez is problémásan csapódhat le a gyereknevelésben.

2018. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
28%
Ugyan már kérdező, nem túl életszerű, hogy a 10 éves rohangálását boldog mosollyal nézik a szülők. Vagy akár a 8 évest, ahogy fellöki a pincérnőt.:D Ha precízen értelmezhetővé óhajtod tenni a kérdésedet, írd meg a konkrét példát, és ne kezdj el hülyén általánosítani, széles intervallumban az értelmezés is igen sokféle lehet.:D Az, hogy te a napi plázabeli "kultúrprogramod" során láttál EGY rohangáló gyereket 10 nappal ezelőtt, aki fellökött egy pincérnőt, távolról sem indokolja a "nem kevés szülő" kitételt, vagy a 4-10 évesre belőtt korosztályt.
2018. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Az ilyen kétkedők részére napi szinten videókat gyártok, csak sajnos nem merem veled megosztani, mivel beazonosítható rajta a munkahelyem, és nem szeretném, hogy kirugasson valami hozzád hasonló ősanya.

Szóval kénytelen vagy beérni azzal, hogy igenis NAPONTA TÖBB ilyet látok

2018. febr. 26. 20:30
 9/28 anonim ***** válasza:
73%
4 évesem van, nem igazán érdekli mit engedek meg neki, mit nem, pedig rászólok :-S, ha fáradt, túlpörög, és véletlen emberek közé kell menni (igyekszem elkerülni), akkor ég az arcom rendesen.
2018. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%
Múltkor bombaként csapódott a fenekembe egy 3 év körüli srác. Megindult az apja felé, aki a kávézó túloldalán ült, és jó gyerekszokás szerint a világ elsüllyedt neki, csak az apját látta, így valahogy a seggemben landolt a feje. Ha azt hiszitek, hogy apuci rászólt, vgy bocsánatot kért tőlem, vagy ezek után fegyelmezte a drága kis csöppséget... hát nem. Fel sem tűnik már ezeknek a szülőknek, hogy bunkó a gyerekük.
2018. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!