Ha azért mondanak fel a szülési szabadság után, mert a munkáltató nem tud helyet biztosítani, akkor a GYED-et is megszüntetik?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen arra az esetre vonatkozik a kérdésem, amikor még jogosult lennék a GYED-re.

Már hónapokkal ezelőtt jeleztem, hogy visszamennék dolgozni, de a munkáltatóm csak most kezdett el kapkodni, hogy hova tudna besuvasztani valahová, éppen semelyik csoportban sincs nyitott pozíció (az én eredeti pozícióm átszervezések miatt megszűnt). Egy csapatnál bepróbálkoztunk, hátha, de sem tapasztalat, sem képzettség tekintetében nem az én területem, szóval most ott a vezetőség gondolkodik, hogy így is bevállalnak-e vagy mi legyen.

A lányom most egy éves, még bőven járna a GYED, én ugye a GYED Extrával mennék vissza. Ha esetleg úgy döntenek, hogy nem tudnak visszavenni, mert nem felelek meg abba a pozícióba, mást meg nem tudnak felkínálni (még a takarítást is külsős céggel csináltatják, szóval az sem opció :D ), akkor vajon felmondanak, vagy megkérnek szépen, hogy maradjak a hátsómon még egy ideig, amíg nem lesz szabad pozíció, vagy mi van? :D Ha felmondanak, akkor a GYED-et sem folyósítják tovább?


Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy tudása vagy bármi? Én meglehetősen bizonytalannak érzem magam jelenleg.


2021. szept. 15. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhatnak fel neked, míg nem vesznek vissza dolgozni.


Tehát ha azt mondják, most nem tudnak visszavenni, akkor maradsz tovább gyeden és kész.


Az, hogy Te jelezted, hogy visszamennél, jogilag még nem egyenlő azzal, hogy valóban vissza is mentél, akkor pedig védve vagy.

2021. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes mondja.

De ha bármi miatt megszűnne a munkaviszonyod, a gyedet ugyanúgy kapnád tovább, hiszen a feltételeinek megfelelsz.

2021. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3 év lejártát követően valamit biztosítaniuk kell. Ha kell, új pozíció létrehozásával. Lehet persze közössel távozni, de akkor a munkáltatói felmondás szabályai érvényesek, végkielégítéssel meg mindennel.


A gyed alatt meg szerintem annyit mondanak, most nem tudnak visszavenni, maradj otthon.

2021. szept. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szeptember 1-től aktív jogviszonyban vagyok, most járt le a szabadságom, és most áll fenn ez a helyzet. Hivatalosan már nem vagyok szabin, de dolgozni sem dolgozok. Nevetséges ez a cirkusz, de attól még egy kicsit ijesztő, hogy mi lesz így.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2021. szept. 16. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyedet már megítélték és kapod így azt nem fogják elvenni, nyugi.
2021. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj ne izgulj.
2021. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!