Hogyan fogalmazzam meg a munkáltatómnak címzett fizetés nélküli szabadság megszüntetésével kapcsolatos kérelmemet?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyed.-en vagyok a 1,5 éves lányommal de várandós vagyok így szeretnék elmenni táppénzre gyed mellet vagyis igénybe venni a gyed extrát.DE!! sajnos a munkáltatóm nincs a helyzet magaslatán igy azt mondta nekem hogy olyan kérelmet írjak amiben a gyedet mondom le....

Hogyan fogalmazzam meg hogy ő tisztán lásson ,értse hogy a gyed mellé akarom a táppénzt...


2016. júl. 31. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

ez így táppénz család, mivel neki kell fizetnie a tp-d 1/3-át, így ezt sehogy ne fogalmazd meg :D


ahhoz, hogy tp-re menj, vissza kell menned dolgozni. ahhoz, hogy visszamehess, legalább 30 nappal a munkábaállási szándékod előtt értesítened kell őt. ezt kell a levélben leírnod, hogy xy naptól (min. 30 nap ugye), szeretnéd megkezdeni a szabadságodat, kéred, hogy tegye lehetővé.


ha a dokid kiír 9es kóddal tp-re, akkor a szabi alatt már elmehetsz. de azért legyél vele tisztában, hogy ez nem jó a munkáltatónak, neki ezért fizetnie kell és ha nagyon nem tetszik neki, akkor nem lesz hova visszamenned. nyilván nem véletlenül értetlenkedik

2016. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
nem család hanem csalás természetesen :D
2016. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha csalás lenne akkor ezt ők mondták volna,teljesen "legális" :D gyed extra.nyilván kiveszek 1 nap szabit és aztán jövök táppénzre.

De azóta már felhívott a cégtől a hr-s kolléganő aki elmondta pontosan hogy mi is a menete ennek....

Az ahogy leírtam...a megfogalmazást is elmondta.

2016. aug. 1. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:

olyat biztos nem mondott a hr-es, hogy hogyan fogalmazd meg, hogy a gyeded mellé táppénzt akarsz...

ez így táppénz család, hiszen a gyed extrával a gyed mellett lehet dolgozni. a tp pedig a munkabéred kiesésére van, ha nem mész vissza ténylegesen, akkor nincs mit pótolni. ha te ezt hivatalosan leírod, hogy "akarod a tp-t" csak mert megint terhes vagy, akkor a főnököd elküldi az oepnek ezt a levelet aki megtagadja tőled a tp-t, mivel ez így csalás.


azt kell kérned, hogy munkába állhass. de nekem mindegy amúgy :) csak segíteni próbáltam...

2016. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

aranyos vagy hogy segíteni akartál,de valóban így van és ez hivatalosan mehetek tp-re,ha gondolod nézz utána.

Segített abban hogy a fizetés nélküli szabadságom megszüntetése iránti kérelmemet hogyan fogalmazzam.(csak hogy pontosítsak)

Nem én leszek az első aki így van Pl.nálunk a cégnél is többet vannak így ..

Ha nem lehetne ilyen módon tp-en lenni vagyis a gyed extrát igénybe venni akkor nem engednék..

2016. aug. 1. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!