Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény magzat...

Családi adókedvezmény magzat után, illetve szja visszatérítés is?

Figyelt kérdés
Augusztus 25.-én töltöttem a terhességem 91. napját, erről az igazolást nemrég meg is kaptam. A kérdésem az lenne, hogy adjam még be a családi adókedvezmény havi érvényesítő lapot idénre? Vagy egyszerűbb már egy összegben kérnem az adóbevallásnál? (Ott majd én is át tudom javítani online, hogy igényelném ezt?) 2022 májusban csak erre az 5 hónapra kapnám meg, és a fentmaradó 2 hónapra már csak 2023ban kapnám meg ha ugyanígy egyösszegben igényelem majd? És összességében ez mit befolyásol az szja visszatérítésnél? Első gyermek, még nem érvényesítettem ilyen kedvezményt soha.

2021. okt. 19. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen fennmaradó 2 hónap és honnan jön a 2023?

Ha az éves szja-d kevesebb, mint 809 ezer, akkor nincs teendőd, vissza fogod a teljes levont szja-t kapni.

De nyilatkozhatsz is most a munkáltatódnál, és akkor októbertől már havonta kapod, csak az augusztus-szeptembert fogod utólag.

2021. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már nincs értelme havonta igényelni idén, visszamenőleg úgyis csak az adóbevallásnál fogod tudni visszaigényelni az elmaradt hónapokat. Szóval én nem foglalkoznék vele duplán, de ez egyéni döntés kérdése.

Ha az SZJA-d több, mint 809-ezer, akkor egyrészt ugye nyilatkoznod kell majd év végéig az egyszeri visszadó miatt, illetve az adóbevallásnál tavasszal visszaigényelni a családi kedvezményt.

Ha kevesebb, akkor csak az első lépés a lényeg, a családi kedvezményre már nem marad fedezet.

2021. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy családi adókedvezményként vagy SZJA visszatérítésként kapod vissza. Több úgyse jár mint amennyit “befizettél”.
2021. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!