Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha igénylem a családi adokedve...

Ha igénylem a családi adokedvezmenyt második babánál 91.naptol, akkor a gyed amit kapok az első baba után az magasabb lesz ? Vagy ha születése előtt igénylem, akkor h működik?

Figyelt kérdés
Vagy ez majd csak a tényleges munkaberemen fg meglatszani az a plusz40e amikor már visszamentem dolgozni ?
2021. nov. 10. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyedet a bruttódból számolják, az adókedvezmény pedig a nettódat növeli.
2021. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én pedig felületesen olvastam el a kérdést, bocs... Ha igényled az adókedvezményt, akkor több lesz a gyeded, igen, mivel abból is vonnak szja-t meg járulékot.
2021. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát az első baba utáni gyed nő? A meg pocakban lévő után igényelt adokedvezmeny miatt?
2021. nov. 10. 20:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal egy gyerekre egyszer állapítják meg a gyedet. A minimálbér emelkedése esetén nő a maximum gyed. Bár lehet, az adókedvezményes “növekedésről” csak azért nem tudok, mert a maximális gyedet kaptam.
2021. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem basszus :(

H mi értelme van kérnem az adokedvezmenyt q 91. Naptól, ha abból úgysem kapok semmit belole addig míg nem kezdik el folyósítani a csedet

2021. nov. 10. 20:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyes-kettes vagyok. A gyedet egyszer állapítják meg, ez igaz, de a bruttó gyed az, amit megállapítanak. Ha közben (több) adókedvezményre leszel jogosult, akkor nő a nettód.
2021. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme van igényelni 91. Napos magzati kortól ha abból úgyse kapok semmit még a szülésig ezt nem értem
2021. nov. 10. 20:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem kapsz semmit? Ha igényled az adókedvezményt, kevesebb adót vonnak a gyedből, tehát többet fognak utalni.
2021. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De amikor a második baba 91 napos magzat lesz és megigenylem, akkor ő utána meg nem kapok csedet, csak az első baba után a gyedet. Akkor a 91. Naptól a születésig részt azt vissza kell majd igényelni?
2021. nov. 10. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg kapsz - mondjuk - bruttó 200 ezer gyedet. Ez adókedvezmény nélkül nettó 150 ezer. Ha egy gyerekre kérted eddig az adókedvezményt, akkor 160 ezer a nettó, ha ezentúl kettőre fogod, akkor 190 ezer lesz.

Ne haragudj, de másképp már nem tudom leírni.

2021. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!