Ha felmondok GYED alatt, továbbra is kapni fogom?

Figyelt kérdés

16 hónapos a lányom, kaptam egy jobb lehetőseget ahol márciusban kezdenék. Home officeban lennék külföldi cég alkalmazna.

Tudom, hogy alapesetben jár a GYED 2 éves korig akár munka mellett is.

De mi a helyzet ha felmondok a magyar munkáltatómnál? Akkor is jár 2 éves korig?



2021. dec. 2. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen! Az most már bármi van kapni fogod.
2021. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyi, hogyha elveszíted a munkád, akkor elvileg azt jelenteni kell, és onnantól kezdve 'passzív' gyeden leszel, de ugyanúgy kapod.

Na most így, hogy Magyarországon nem lesz bejelentett munkahelyed ez főképp ajánlott szerintem, mert ugye minden évben felül vizsgálják év elején, ugye emelések szoktak lenni. Ha itt észre veszik véletlen, hogy nincs munkaviszonyod, de ez jelentve sincs és nem vagy passzív gyeden se, az nem tudom befolyásol-e valamit.


( munkaügyi központban mondták, miután a férjem felmondott, de Ő egyből munkába is állt máshol, így maradt minden )

2021. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdemes felmondanod. Majd ha lejár a GYES ,utána ráérsz. Ilyen helyzetben voltam én is. Simán lett egy új bejelentett munkám,de a régi is még volt.
2021. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért meg kell nézni a szerződést, mert ha abban ki van kötve, hogy nem lehet másodállást vállalni, akkor muszáj felmondani. De ha nincs ilyen kikötés, akkor semmi akadálya.
2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ahogy elkezdtem kapni a gyedet, rá 1 hónapra megszűnt a munkáltatóm. 2 éves koráig a gyereknek kaptam, pedig nem jelentettem le sehova.
2021. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!