Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg gyesen vagyok ami...

Brigusz69 kérdése:

Jelenleg gyesen vagyok ami szrptember 25. -en lejar es most derult ki, hogy babank lesz aki oktoberre fog szuletni. Sajnos munkaltatom nincs mivel gyed utan felmondott utanna elmentwm 3honap munkanelkulire . Mire szamithatok?

Figyelt kérdés
Bevagyok irva a munkaugyre h a gyes lejarta utan jelenjek mwg,de gondolom nem kapok munkanelkulit????
2014. febr. 10. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a munkanélküli segélyt kihasználtad ezért nem kapsz semmit a gyes lejárta után szülésig. Szülés után pedig csak gyes fog járni.
2014. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nekem kell fizetnem a korhazi ellátásomat ,vagy azt hallottam a gyes lejarta utan még 42napig van tb,.a masik,hogy gyes lejarta utan elmegyek onkormanyzati segelyre akkor ugy vedett vagyok???gyest egybol kapok ha megszultem egybol kapok gyest vagy csak a gyerek 1.ev utan?????
2014. febr. 10. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha lejár a GYES, neked kell fizetned magad után az egrszségi hozzájárulást rögtön, mert sok helyen el sem látnak, mert látják a rendszerben, nem vagy biztosított.

Nincs ilyen hogy 42 napig biztisított vagy! Nekem lejárt a GYED, s míg nem könyvelték le a GYES igényem, addig nem láttak el a fogászaton, mert nem volt biztosításom!

GYED lejárta után másnap már pirosat világítottam az orvosnál.

Kellemetlen volt!

2014. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Es ha rogton aa gyes lejarta utan igenylem az onkormanyzati segelyt?abbol vonnak tb ugy tudom
2014. febr. 10. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki kap önkormányzati segélyt. Ahoz vizsgálják az anyagi helyzetet, s ahol az egyik fél dolgozik, ott már nem is adjak meg.
2014. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat nemtudom mitévő legyek,talan elkene mennwm par honapra dolgozni???de vegul is ha szeptemberbe lejar oktoberbe meg szulok,akkor oktobertol jar a gyes es akkot nincs kieses nem???
2014. febr. 11. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha van rá lehetőséged menj el dolgozni, mert akkor esélyed van tgyás-t és gyed-et kapni, ami mégsem egyenlő a gyes összegével.
2014. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!