Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Sajnos örököltem adósságot....

Sajnos örököltem adósságot. Így idén havonta 40-50 ezerrel kaptam kevesebb fizetést. Mennyiben befolyásolja majd a csed-et gyed-et?

Figyelt kérdés
Plusz november óta táppénzen vagyok 9es kóddal. A táppénzt is befolyásolja? Még nem kaptam fizetést így még nem tudom.
2021. dec. 13. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad le az örökséget? (Csak érdeklődés)
2021. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett volna szabad elfogadni az örökséget. Ha nem fogadod el az örökséget, akkor az adósság sincs.

Ilyenkor nyilván mérlegelni kell, ha van egy 100.000.000-s ház 200.000.000-s adóssággal, akkor az annyi, mintha egyáltalán nem lenne ház és lenne egy hatalmas adósságod.

2021. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel amúgy...

De nem befolyásolja. Attól, hogy tiltják a fizetés egy részét, van egy szerződés szerinti bér, ami az alapja lesz a GYED- nek. A táppénzes napok nem számítanak bele az összegbe.

2021. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az "öröklés" átvitt értelemben van. A nagymamához a nevemre lett telekom szolgáltatás kötve sok évvel ezelőtt. Az értesítések egy régi címemre mentek az ottlakók pedig basztak szólni. És nem rég 'talált' meg a behajtó, meglepetésként ért hogy néhány számlát lefelejtett befizetni mamám és ezidő alatt felhalmozódott az összeg. Így letiltás volt belőle.
2021. dec. 13. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Azt írod, idén...

Azaz 12 hónapja 40 ezres tiltás nem éppen néhány számla.

2021. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Februártól októberig. Azt a pár tízezer forintot az évek alatt kamatoztatták rendesen rájött még a sok kezelési költség, ilyen-olyan behajtók meg ügyvédek plusz összegei..
2021. dec. 13. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

A nettó jövedelmed az alap. Tehát az, amenyni hivatalosan a fizetésem a letilta nélkül. Igen, vonni fogják a tappenzbol is és a csedbol, gyedbol is.


5!


Hja, anno nekem is volt ugyanígy a nagymamamnak egy elofizetesem, ami le lett mondva, amikor meghalt, de maradt két 10e körüli kifizetetlen számla. 5 évvel később találtak meg vele, valami 200e volt a kamatokkal, végrehajtási költséggel meg egyéb okossaggal....

2021. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A nettó jövedelmed az alap. "


Dehogyis!

Mindig mindennek a BRUTTÓ az alapja.

Bruttó tényleges átlagjövedelem


Nincs min aggódnod.

A tp nem lesz része, mert ellátás nem lehet ellátás alapja. Azaz a táppénzes időszakot átugorják majd.

2021. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, 8. A letiltas előtti összegre gondoltam.
2021. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A bruttó béred fogják alapul venni, a levonást nem fogják figyelembe venni, sem a táppénzes időszakot, mivel az is ellátás.


#7 én úgy tudtam, 5 év után elévül minden ügy (amennyiben nincs nyoma, hogy időközben átvettél értesítést stb.).

2021. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!