Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért kaptam elutasító határoz...

Miért kaptam elutasító határozatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van két kis gyermekem. Az első 2 éves (2019.06.) a második pedig 6 hónapos (2021.06.). A második után mint dolgozó apa felvettem a munkahelyemen a GYED extrát. Ez úgy történt,hogy a párom lemondta a gyest.

Mi úgy tudjuk,hogy a nagy után attól még az anyának jár az alanyi jogon járó (sose volt munkaviszonya) gyes. Na ezt elutasították azzal,hogy egy gyermek után csak egy szülő veheti igénybe a támogatást. De itt két külön gyermek után vennénk fel két külön támogatást.

Szerintetek mi történt? Próbáljuk meg újra?



2021. dec. 22. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Megmagyarázták, mégse fogod fel.

Nem érdekes, hogy két gyerek, törvény szerint egy időben csak az egyik szülő kaphatja a támogatásokat. Azaz le kell mondania a nagy utáni gyesről is.

2021. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Ha te veszed igénybe a GYEDet a kicsi után, a GYES-t is neked kell a nagy után, mert csak 1 szülő kaphatja az ellátásokat, hiába két külön gyerek. Ne felejtsétek el a tb fizetési kötelezettséget sem a feleséged után.
2021. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Akkor lehet külön igényelni, ha elváltok.


A feleséged lemondja a nagy után a GYES-t, te pedig megigényled azt. A lemondás dátuma és a GYED igénylésének dátuma között 1 napnak kell lennie. Pl: lemondja 12.28. te igényled mind a kettőt 12.29-től.


TB fizetésről pedig majd küldenek csekket. (Legalábbis én kaptam)

2021. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jogos, egy szólő kezében kell lennie az ellátásoknak.
2021. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Egyem meg a sziveteket, az első nem ugyanezt leírta? Minek kell még háromszor, ráadásul lepontozva az első jó választ.
2021. dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!