Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha álláskeresési alatt szülök,...

Ha álláskeresési alatt szülök, akkor miből számolják a járulékokat?

Figyelt kérdés

dolgozom mióta kijöttem az egyetemről, 20 hónapos volt a nagyobb gyerek, mikor visszamentem, nem a pénzért szülök és nem számolom a forintot, hogy hogy is csináljam, hogy pénz legyen belőle. Ezt leszögezném az elején


Szóval, egy programban dolgozom, ami lejár kb 1,5-2 hónappal a szülés előtt. Ha jófej a főnök, felvesz addig a nagy cégbe, de nem csípem, meg ő se engem, szóval ez nem valószínű. 4 éves folyamatos jogviszonyom van, ha megszűnik és álláskeresői alatt szülök, akkor a fizetésemből (br.300) vagy a minimálbérből számolják majd a csedet, gyedet?


2021. dec. 26. 21:49
 1/4 A kérdező kommentje:
lemaradt, hogy szándékosan nem is próbálkoztunk úgy, hogy a projekt alatt szülessen, mert nem akartam kibabrálni a többiekkel, a végén van a rengeteg munka az ilyesmiben (széchenyi 2020as)
2021. dec. 26. 21:51
 2/4 anonim ***** válasza:

A CSED és GYED összegét a gyermek születése előtti 3 hónapot megelőző 6 hónap átlagából számolják ki. (Táppénzt átugorva.)

Munkamegszűnés után, ha 42 napon belül születik, biztosított vagy.

De amúgy nem az álláskeresésiből számolják, az csak biztosítja a jogviszonyt a szülés napján. (Ebben az esetben.)


TB kisokos... Facebook csoportban szakértők válaszolnak és szintén anoním lehet kérdezni. (Pár nap átfutási idő van)

2021. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ezt nem értem:

Munkamegszűnés után, ha 42 napon belül születik, biztosított vagy.


az álláskeresési 90nap, ha a 78. napon születik, akkor már nincs CSED-GYED? Vagy mondjuk, ha a megszűnés utáni 72. napon kezdem meg a CSEDet (az lenne pl szülés előtt a 28. nap).


megnézem majd a csoportot köszi

2021. dec. 26. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:

A szülés időpontja előtt 28 nappal kérheted a CSED-et. Akkor már a szerződésed is lejárhat, megszűnhet az állásod.


Ha megszűnik az állásod, de a kiírt időpont mondjuk rá 34 napra van, akkor biztosított vagy, mert benne vagy a 42 napba.


Ha a megszűnés utáni 51. napon van a szülés időpontja, akkor érdemes az álláskeresésire menni és a szülés után CSEDet igényelni.


Cégekhez nem értek, annyit tudok, hogy terhesen nem rúghat ki. (De ha szerződéssel vagy, az nyilván más.) Ha 2 hónappal szülés előtt jár le a munka, akkor érdemes álláskeresésire menni.


(Amikor én igényeltek 28 nappal szülés előtt, akkor az OEP-es ügyintéző nagyon ajánlotta, hogy a kiírt dátum előtt szülessen meg a baba... Szerencsére így lett, így nem tudom, mi lett volna, ha utána születik meg.)

2021. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!