Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha csak most jelentünk be...

Ha csak most jelentünk be élettársi kapcsolatot, az SZJA visszatérítés milyen időszakra jár, ha a párom venné igénybe a gyermekre?

Figyelt kérdés

És ha a gyerek apjával (nem voltunk házasok)nincs tisztázva a felügyeleti joga a gyereknek, az új párommal az élettartási szerződéssel automatikusan jár felügyeleti jog?

Vagy kell egyáltalán felügyeleti jog ahhoz, hogy az új párom munkabére után simán élettársi kapcsolattal visszaigényeljük?



2021. dec. 27. 21:39
 11/93 A kérdező kommentje:

De ha elintézem a kizárolagos felugyeleti jogot, akkor az apa nem lesz teljes jogu szülő. Sőt semmilyen jogú.


Ez esetben viszont csak en rendelkezem a gyermek felett, azaz az élettársam sem, meg az apja sem.


A visszateritéshez meg akkor kell az élettársnak felugyeleti jog, vagy?


Nem az exem veszi fel a családit kzlfoldrol, hanem nekem utalják mivel en nevelem a gyereket. Mint egyedulállo. Tekintve hogy egyutt sem élunk. Apa kint(gyt-t nem fizet, behajtás alatt van), en itthon a kicsivel.

2021. dec. 30. 12:27
 12/93 A kérdező kommentje:
De mivel élettárs, így egy vagyoni közösség, azaz mégis koze van a gyerekhez így, mert igy az 1 főre juto bevétel is változik.
2021. dec. 30. 12:45
 13/93 babyboom567 ***** válasza:
100%

A gyerekelhelyezési per kb minimum 3 hónap,ha mindenki együttműködő.

Ha az exedet nem érik el, és nem megy el a tárgyalásra, akkor még több.

Ha a felügyelet nálad lesz, attól az apa még ugyanúgy az apja lesz, csak nem kell minden sz@rban kikérni a véleményét/aláírását.


De hogy lehet a gyerektartás behajtás alatt, ha a gyerek még nincs elhelyezve?

A gyerekelhelyezési perben,szokták elhelyezni a gyereket, és a külön élő szülőnek megszabni hivatalosan, hogy milyen módon látogathatja és mennyi gyerektartást kell fizetnie.Ha csak szóban egyeztetek meg,hogy fizet x összeget havonta,az jogilag semmit sem számít.Mivel nincs gyerekelhelyezés, nincs gyerektartás sem hivatalosan.

2021. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül veszed igénybe a családi pótlékot, szerintem csak neked jár.
2021. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 A kérdező kommentje:

14 igen, az apának nem utalnak. Csak nekem a kicsivel. De ha a háztartasomban van élettars, az már egy vagyoni közösség vele. Tehát nincs ilyen, hogy "nekem jár". Hanem a családnak. Egy haztartasi kozossegben a jog nem kulonboztet meg egyéneket ezert is kernek mindenhova egy fore juto keresetleosztast.


13 Gyerektartas ügyben volt eddig per, azt megítélték, de az apátol nem vonja le a kulfoldi állam alacsony munkabérre hivatkozva. Viszont a tartozása gyűlik, mert meg van ítélve.

Mar sacc 4-5 millio Ft-ban amivel tartozik. Hivatalosan. Erre ketyeg rá minden hónapban a többi. Folyamatosan behajtják, félévente mérik fel a jövedelmi adatait. Külföldrol kérhetném a megelőlegezést, azt is intéznem kellene.

Vagy sima feljelentéssel menne a vagyonelkobzás es börtön. Csak ezt sem intéztem még.


Abban a perben megkaptam a kizárolagos felügyeleti jogot, de ideiglenesen csak. Az már lejárt.

Ezert kellene ujabb per, gy.elhelyezés kapcsán. Ami valoban nem egyszeru mert az apa nem jelenik meg, kellene vmi pártfogo ehhez, vagy mit magyaráztak már a gyámügyet is belekeverték. De az élettarssal lehet hamarabb kivitelezhető lenne, ha vállalja talán az apai statuszt(?) es akkor nem kéne pártfogo, vagy mi(nem emlékszem sajnos szoszerint)


Ezert is kerdeztem hogy lehet szimpla elettarsi bejelentessel automatikusan jár e vmilyen jog e neki a gyerek felett, mivel egyutt élunk a gyerekkel...azaz neveli es koltség neki..abszurdum ha elettarskent ne lenne a gyerekhez koze.

2021. dec. 30. 13:24
 16/93 babyboom567 ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem járna az új párodnak felügyeleti jog, tényleg semmi köze hozzá.Kizárólag akkor ha az exed lemond a gyerekről hivatalosan,és az új párod örökbefogadja.

Az égyütt élő élettársnak, semmi joga nem szokott lenni a gyerekkel,kizárólag örökbefogadás esetén.

2021. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:

Értelek, de így hogy függőben hagytad a vér szerinti apa ügyét (még nem intéztem ezt meg azt) mégiscsak más.

Szerintem így nem jár. De mondtam már hogy keresd fel ezzel a NAV-ot. Sőt, már novemberben fel kellett volna keresned hogy ha tanácsolnak valamit még el tudd intézni. Miért az utolsó pillanatig vártál ezzel? És miért még mindig itt erőlködsz? A lehető legegyenesebb mód hogy az illetékes szervnél tájékozódsz. Ilyen bonyolult jogi kapcsolati rendszerben amiben vagy mégis mit vársz innét? Szavazzuk meg hogy igen -vagy nem és akkor megnyugszol? Illetve nem-leges válasz esetén tovább magyarázkodsz amíg neked tetsző nem lesz? Ugye tudod hogy nem a válaszainkon múlik a dolog, hanem a NAV-on?

2021. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 A kérdező kommentje:

Nrm is lehet egy gyerekrol lemondani.ilyen nincs a jogban.

Ez nem igy mukodik.


Örokbefogadassal max torlodik az elozo pasi statusza.

De ez is hulyeseg.

Illetve talan intezetiseknel árváknal szukseges ez a fajta jogszabaly.


A navhoz majd bemegyek. Mindenhova rohamgalnom kene. A kulfoldi gyt ugyben is megelelőlegezes miatt kintre, feljelenteni is kene az apát, a gy.felugyeleti jogot is intezni.


Itt olyasmi válaszokat vártam volna, hogy egyaltalan csak annyival kepbe keruljek bejelentsem e a páromat élettarsnak vagy ne.

Hogy akkor lehet e jogosult az szja v.teritesre, vagy nem, illetve a kulfoldi csaladira kihat e, vagy akár az apai gyt-re az, ha lett elettarsam hivatalosan.azaz magasabb a bevetelunk papiron.


Vagy jobb inkabb az egesz szja visszateritest veazni hagyni.(.ert egyszerubb lenne mondjuk hagyni qz egeszet)

2021. dec. 30. 13:52
 19/93 A kérdező kommentje:
*veszni hagyni
2021. dec. 30. 13:54
 20/93 anonim ***** válasza:

Nem kell rohangálnod, egyszerűen hívd fel a NAV-ot akár most azonnal. Már ezerszer is megtehetted volna ahelyett hogy itt picsogsz és mindent is jobban tudsz mint a válaszolók.

Továbbra is azt mondom, hogy mivel az élettársadnak jogilag semmi köze nincs a gyerekedhez, ezért nem jár neki. DE mondom, HÍVD fel a NAV-ot. MOST

2021. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!