Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha csak most jelentünk be...

Ha csak most jelentünk be élettársi kapcsolatot, az SZJA visszatérítés milyen időszakra jár, ha a párom venné igénybe a gyermekre?

Figyelt kérdés

És ha a gyerek apjával (nem voltunk házasok)nincs tisztázva a felügyeleti joga a gyereknek, az új párommal az élettartási szerződéssel automatikusan jár felügyeleti jog?

Vagy kell egyáltalán felügyeleti jog ahhoz, hogy az új párom munkabére után simán élettársi kapcsolattal visszaigényeljük?



2021. dec. 27. 21:39
 21/93 A kérdező kommentje:

A nav leginkább az adozasi szabalyokkal van tisztában es nem azzal hogy milyen joga van egy elettarsnak a gyerek felett.


Illetve hogy ha neki a gyerek felett joga van elettarsi kapcsolattal en bukom e a kinti potlekot meg gyt-t, merr akkor inkabb be se jelentem az elettarsam.



Ez nem a nav hatáskore ezeket tudni.

2021. dec. 30. 13:59
 22/93 A kérdező kommentje:
De felhivom akkor ha felveszik most
2021. dec. 30. 14:00
 23/93 anonim ***** válasza:

Te teljesen sötét vagy. Mégiscsak a NAV hatásköre dönteni arról a visszatérítésről amit ők utalnak.

Ha meg ennyire félsz hogy akkor elesel egyéb juttatásaidtól akkor mi a búbánatért érdekel ez a pénz? Kapsz eleget máshonnan nem?

2021. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 A kérdező kommentje:

Felhivtam

Azt mondták az elettars akkor lesz jogosult visszateritesre ha már 1 éve minimum elettars es jogosultsaga van a csaladi potlekra(ez esetben az apa utan nem kapnánk kulfoldrol a csaladi potlekot)


Vagy ha házasok lennénk akkor lenne azonnali jogosultsaga csaladira is meg visszateritesre is.



Jellemzest meg nem kertem 23.

2021. dec. 30. 14:12
 25/93 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre kértél válaszokat. Innentől szabad a vélemény nyilvánítása. Úgyhogy pont nem érdekel a picsogásod. Egyébként pont az én tanácsomra tudtad meg mi a helyzet. Szóval én vagyok aki végső megoldást kínált a problémádra.

Szóval szívesen. Legközelebb talán okosabb leszel.

2021. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 A kérdező kommentje:

Azerr erdekelt volna az szja visszaterites mert az egyszeri juttatás.


A csaladi potlek viszont a gyerek 18 éves koraig jár. Ill járna ha nem megyek ferjhez vagy bármi hasonlo.


Ezert erdekel a penz mindenhonnan. Mert ha ferjhez megyek netan lesz kozos gyerekunk, akkor kb buknék sacc 8 millio ft-t kintrol....

2021. dec. 30. 14:15
 27/93 A kérdező kommentje:
Es akkor a kulfoldi apa gyt-t még hozzá se adtam. De azt nem semmi behajtani sem. Igy azzal nem számolok.
2021. dec. 30. 14:16
 28/93 anonim ***** válasza:
100%

Hú de sajnállak. Hát akkor kalkulálj csak okosan. Arra van eszed hogy mindenféle pasikról juttatásokat próbálj lehúzni.

Szegény párod. Mond csak meg neki is, bocs szívem, de nem megyek hozzád és gyerekünk sem lesz, mert bukok a másik balektól 8 millát. De ezt leszámítva szeretlek (bár nem annyira mint a pénzt és magamat).

2021. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 A kérdező kommentje:

ja eses csak jelenértèken számoltam.

a kinti csaladi évente emelkedik. ezt bele sem kalkuláltam

2021. dec. 30. 14:19
 30/93 A kérdező kommentje:
*és
2021. dec. 30. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!