Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vér szerinti apa is igényelhet...

Vér szerinti apa is igényelheti a GYED-et/ GYES-t az anya helyett ?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kerdesem hogy abban az esetben, ha a szülő anyának nincs bejelentett munkahelye es nem is volt soha, csak a gyermek apjának, akkor lehetseges-e az, hogy az apa igényelje a támogatást? Tehat eleg az egyik szülőnek igényelnie, vagy csak az anya tudja. Es hogyha az apa igényli, az osszeg ugyanakkora mint ha az anya igényelné? (Ha az anya is dolgozna es ugyanannyit keresnének, tegyük fel) remelem, ertheto.

Bocsi ha butaság, de ezt tudom lell

Köszi!!!



2022. jan. 5. 12:24
 1/3 anonim válasza:
Szia. Ha Te lemondod a gyest, az apuka tudja igényelni a gyed extrát. Mi is most akarjuk elinditani a folyamatot. Nem tudom hány éves a gyerkőcötök de a gyedet visszamenőleg ha jól tudom 6 hónapra kifizetik
2022. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, Koszi a valaszt, még nem született meg, terhes vagyok, csak érdekel, hogy mi a helyzet
2022. jan. 5. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát az első 6 hónapban te tudsz igényelni utána gyest, mivel erre az időszakra apuka nem jogosult semmilyen ellátásra utána, (már ha az anya él, de nyilván itt igen) aztán a születésétől számított 168 nap múlva az apa igényelheti a gyedet , amennyiben megfelel a feltételeknek, ezt a saját béréből fogják számolni ugyanúgy, e mellett kapja a fizetését is majd (ettől gyed extra). Gondolom továbbra is te maradsz majd otthon vele, ekkor te lemondod a gyest (mielőtt apa igényli a munkahelyén a gyedet) és fizeted magad után a tb hozzájárulást egészen a gyerek 2 éves koráig, amíg apuka jogosult a gyedre. Utána vissza tudod venni, pontosabban újra tudod igényelni a gyest te, 2 éves korától, míg be nem tölti a hármat és akkor erre az egy évre biztosított (pontosabban egészségügyi ellátásra jogosult) leszel újra, így a gyes idején nem kell már fizetned a tb-t. 3 éves kora után, ha továbbra sem dolgoznál, akkor majd újra fizetni kell,(ahogy a gyed extra alatt is) ha jól tudom ez most havi 8000 ft. Nagyjából ennyi.
2022. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!