Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a szülés előtt már kérjük...

Ha a szülés előtt már kérjük a csedet, akkor több napra jár gyed?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy a szülés várható időpontja előtt 4 héttel már lehet kérni a csedet, és az minden hogyan 168 napig jár. A gyed meg a gyerek 2 éves koráig jár.

De ugye a legtöbben a szülés napjától igénylik a csedet, viszont ha előbb kérik akkor több napra jár a gyed? Akkor hogy hogy nem kéri mindenki így?



2022. jan. 11. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mert dolgozik az ember amíg tud vagy táppénzen van, ami magasabb, mint a gyed, tehát így többet kap.
2022. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Én mindkét gyereknél 8 hónapig dolgoztam, kértem a csedet 4 héttel szülés előtt, de csak azért mert nem akartunk fizu nélkül maradni. Ha nem lett volna hitel a házon, akkor én is szülés napjától kértem volna, de úgy igazán szerintem nem oszt nem szoroz hogy 1 hónappal több GYED jár-e vagy éppen annyi amennyi a 6 hónap és a 2 év között van. Kivéve ha valakinek 500.000 fizetése van, mert a Csednek nincs plafonja.

Nekem a Csed 200.000 volt, a GYED 175.000 így nem nagy a különbség.

2022. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én szinte végig dolgoztam, de ha táppénzre mentem volna, az is magasabb összeg lett volna mint a GYED amit kapni fogok (még CSEDen vagyok), így nem érte volna meg szülés előtt kérni a CSEDet, mert a GYED több mint 300 ezerrel kevesebb.
2022. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szülés előtt két héttel igényeltem meg a CSED-et, addigra lett elegem abból, hogy a táppénzemmel nem tudtam érdemben számolni, állandóan gond volt vele, a könyvelőm hol kihagyott egy hetet és úgy küldte be, aztán hatósági eljárás alá került, aztán a novemberben leadott papírokat januárban bírta csak beküldeni, volt hogy elfelejtettek egyszerűen utalni és reklamációt kellett nyittatnom, gyakorlatilag a fél hajam kihullott már, nem volt hónap, hogy ne sírtam volna a stressztől hogy mikor kapom már meg a pénzem, karácsony előtt is simán pénz nélkül hagytak. A GYED ígyis úgyis onnantól jár hogy a CSED lejárt, fixen a gyerek 2 éves koráig, nekem nem volt számottevő különbség közte és a táppénzem meg a CSED között, úgyhogy jobbnak láttam megigényeni hamarabb. A GYED sokaknak viszont sokkal kevesebb mint a táppénz vagy a CSED ezért várnak sokan a szülés napjáig.
2022. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mibôl állapítottad meg hogy a legtöbben úgy kérik...?


Ha táppénzen is leszel szülés elôtt, akkor a táppénzt kell összehasonlítani a gyeddel és az alapján eldönteni, h mikor érdemes kérdni a csedet. Ha a táppénzed magasabb, mint a gyed, akkor a szülés napjától érdemes igényelni (hogy a gyedbôl csípj le, ne a táppénzbôl), ha pedig a gyeded magasabb, mint a táppénz, akkor szülés elôtt érdemes kérni, hogy a gyedbôl ne vegyél el.

2022. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a GYED majdnem fele a CSED-emnek, de tudtam, hogy nem maradok 2 évig GYED-en, szóval én is a szülés előtt 4 héttel már a CSED-et kértem, az majdnem olyan volt, mint a fizetésem (2 hónappal szülés előtt mentem el, kivettem az évi összes szabadságom és utána egyből jött a CSED, így nem volt nagyon különbség a bevételemben). Aztán már csak azt a ~8 hónap volt kizárólag a GYED-del lébecolós, amíg a lányom nem ment el bölcsibe én meg vissza dolgozni, így a GYED-et is kapom meg fizetést is, szóval kárpótolva érzem magam az elmúlt hónapok szűkölködéseiért :D De amúgy igen, technikailag egy hónappal több GYED-et kapunk így, mintha csak a szülés napjától igényeltük volna a CSED-et.
2022. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem dolgoztam végig, az utolsó 3 hónapot otthon töltöttem. Azért kértem a szülés napjától a csed-et, mert a táppénzem jóval több volt mint a gyed 🤷‍♀️
2022. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, mert a gyed 2 éves korig jár, nem hónapokra. Tehát ha előbb kezded a csedet, előbb kezded a gyedet is.
2022. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!