Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Rosszul kéne éreznem magam...

Rosszul kéne éreznem magam emiatt? Ki mikor ment táppénzre szülés előtt?

Figyelt kérdés

Már korábban jeleztem a munkáltatóm felé, hogy február elejétől már nem szeretnék dolgozni, így lesz még 7-8 hetem otthon szülés előtt. Már most nem érzem jól magam olyan értelemben, hogy keveset alszom, iszonyatosan fáj éjjelente a hátam, napközben fáradt vagyok, nem tudok koncentrálni, csak nyűglődöm. Szerdán megkérdezték, hogy még mindig elakarok-e ilyen korán menni táppénzre, én megerősítettem, hogy igen, már nem mennének velem túl sokra a továbbiakban úgysem. Mintha azóta meg lenne sértődve a főnököm, mert ilyen korán itt hagyom őket, nincs még meg az utódom, stb.

Én úgy érzem időben szóltam. 6 éve dolgozom, 3 éve két helyen, lelkiismeretesen. Mindenben számíthattak rám, én úgy gondolom, hogy megérdemlek ennyi "rápihenési" lehetőséget a babánk érkezésére és tényleg nem vagyok már toppon. Mégis bánt ez a hozzáállás.

Ki mikor hagyta abba a munkát szülés előtt?

Elsősorban olyanok érdekelnének, akik szabad akaratukból döntöttek így, nem olyanok, akik már korai terhességtől veszélyeztetettek voltak.


2022. jan. 9. 17:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Április közepére vagyok kiirva, marcius 1tol nem dolgozom majd.
2022. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne érezd rosszul magad. Pedig én nagyon rühellem a magyar munkaundoros táppénzen csücsülést (nemcsak terhesség esetén). De az utolsó 1-2 hónap tényleg nagyon rossz tud lenni. Én anno a 37. hétig dolgoztam bejárósan, még egy hetet otthonról. De a 35. héttől már csak a motivációm vitt, nem a testem. Borzasztó volt, inkább teher voltam, mint valódi munkaerő.


Szóval nem kell rosszul érezned magad.

2022. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Vérzés miatt a 10.hettol itthon vagyok. Nem volt belőle gond.
2022. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
31 hetesem abbahagytam, pedig irodai munka volt. Rettenetesen fájt a derekam, nap végére a falat kapartam, és fejben abszolút nem a munkánál jártam, az én főnököm is fel volt készülve, mert megbeszéltük, hogy x dátum után igazából bármikor elmehetek. Megértő volt szerencsére, nem volt belőle gond. Szerintem annyi idős terhesen, mint te, már nem számít pofátlanságnak táppénzre menni, sőt. Ne érezd rosszul magad!
2022. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekem ez azért fura, mert már november elején körvonalazódott a fejemben a február eleje, ekkor rákérdezett és én el is mondtam őszintén, hogy így készülök, így készüljön.

Lehet igazából magával van gondja, mert rádöbbent, hogy ennyi idő alatt már nehéz lesz felvenni valakit a helyemre, akit még be is tanítok korrektül, de azt gondolom ez nem az én hibám.

No majd meglátjuk hogy alakul. Nekem is iszonyatosan fáj a keresztcsontom egésznap, kezdenek dagadni a lábaim is, iszonyat dekoncentrált kezdek lenni, nem látom értelmét tovább húzni ezt már, ráadásul sokat ülök autóban munkaidőben, ez így nem biztonságos már. Annyi pedig hadd járjon egy nőnek több évnyi tisztességes munka után, hogy legyen egy kis ideje rákészülni lélekben a kis jövevényre, ne két projektátadás között kelljen megrendelni a kiságyat, és ne a munkahelyén gyötrődjön szülésig. :)

2022. jan. 9. 19:19
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
35 hetesen mentem táppénzre, 3 héttel később szültem. Szerintem az utolsó két hónapot otthon tölteni nem olyan ördögtől való. Ismerek olyant, aki a terhességmegállapítás után nem dolgozott már, de csak a 12 hetes uh után szólt, hogy amúgy terhes és nem is fog visszamenni, az mondjuk azért durva.
2022. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%

Én a 10 héttől nem mentem. A doki táppénzre vett, mert bejárni egy rémálom volt, hánytam utazás közben. Munka közbe, a kaja szagtól, az izzadság szagtól, de még a papír illatától is. A kolléganőm parfümjéről ne is beszéljünk...


Aztán a 15 hét után amikor jobban lettem, akkor mondta a doki, hogy a 9-es kóddal nem lehet visszamenni. Így otthonmaradtam. 🤦

2022. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Miért ne lehetne visszamenni??? Első trimeszterben 1 hetet voltam 9es kóddal tp mert már volt egy vetelesem, utána simán visszamentem dolgozni, ilyen nincs hogy nem lehet, eleve en döntsem már el hogy a fizetésem 60 vagy 100% ohajtok tenni ne ő.
2022. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Engem sem engedett vissza, mondjuk nekem rövidül a méhszáj és álló munkát végzek. #3
2022. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs még más a helyedre azért ne csodálkozz hogy így áll hozzád a munkáltató. Nem véletlen érzed magad rosszul. Neki is rosszul esik.
2022. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!