Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a családi adókedvezményt...

Rizsaa kérdése:

Ha a családi adókedvezményt év végén egy összegbe szeretnénk kérni , milyen nyilatkozat kell ?

Figyelt kérdés
Meddig kell le adni ? Munkáltató felé adom le ?

2022. jan. 12. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen. Pontosabban az adóbevallás.

Ha leadod a nyilatkozatot akkor évközben kapod. Ha nem adod le, akkor az adóbevallással tudod visszaigényelni.

2022. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
nálunk amit adtak adókedvezményes papírt 2-3 éve, azon volt olyan, hogy be kellett ikszelni, hogy havi bontásban, vagy egy összegben kérjük-e. Nem tudom, még mindig ugyanolyan papír van-e, mert közben én táppénzen voltam, most gyeden vagyok, az adókedvezményt meg férjem kapja, nem láttam, milyenek most a papírok.
2022. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy az egyes írja, a munkáltató felé arról kell nyilatkozni, hogy kéred-e, hogy a havi bérszámfejtésnél figyelembe vegyék-e a kedvezményt. Ha nem kéred, a munkáltatót nem érdekli és nincs is köze hozzá, hogy jövőre adóbevallásnál kéred-e majd a pénzt vagy sem.
2022. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!