Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számoljak ki a...

Mi alapján számoljak ki a gyed es a gyes összegét?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozok ebben a munkakörben, amibe vagyok, fizetést úgy kapok, hogy van a rendes bérem + visszavonásig jár helyettesítési díj, amíg a gyesen lévő kolléganőm helyett én töltöm be ezt a munkakört. Ez ugyanúgy jár, mint a rendes fizu, ha szabira, táppénzre megyek, akkor is.


Ha én is kismama leszek ez idő alatt és végig ezt a fizut kapom, akkor ebből számolódik ki a gyed összege?


Illetve ha esetleg elmegyek szülni, 1,5 évig otthon vagyok majd megint kismama leszek, akkor miből számolják ki ezt az összeget?


Köszönöm!


2022. febr. 7. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először van a csed, utána a gyed, majd a gyes.

Csed gyed feltetele, igenyléskor 2 éven belül 365nap munkaviszony, ami az igényléskor is él.


Csed/gyed alapja. Igénylésnél visszaszamolnak 3 hónapot, és az azt megelőző 180nap átlagát veszik (alap+potlékok). (Táppénz esetén a táppénzt átugorják és az az elötti 180nap)


Csed az alap 100% minusz 15% szja ez 168napra jár

Gyed az alap 70% minusz 15%szja,10%nyba, gyerek 2.szülinapjáig.

Gyes alanyi jogon jár, fix 26~ezer minusz 10%nyba.


Ha ellátás alatt leszel terhes, akkor ugyan az lesz az alapja

2022. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha gyed-et kapok és ez idő alatt leszek terhes és megyek el csed-re,akkor azt a 70% körüli összegből számoljak ki, mert azt kaptam előtte?

Köszönöm egyébként!

2022. febr. 7. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha az első gyerek után GYED-et kapsz és megint CSED jogosult leszel, akkor ismét ugyanazt a jövedelmedet veszik figyelembe, amit az első gyereknél és amíg a nagyobb gyerek be nem tölti a 2. évét, addig a két juttatást párhuzamosan kapod.
2022. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ugyan az lesz az alapja, mint az első csed alapja.


Ellátás ellátasnak nem lehet alapja



Nagyjából forintra ugyan annyit kapnál első csedre mint másodikra.

(Feltéve ha nem mész vissza dolgozni, vagy nem minimálbéren vagy és lesz egy minimálbér emelés)

2022. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez jó hír. Azt hittem ezzel a helyettesítési h.lyeséggel megszívom majd, mert hivatalosan nem ennyi a fizetésem, csak erre a 2 évre kb. ameddig vissza nem jön az elődöm. De ha addig elmegyek én is, ahogy terveztük is, akkor nem járok rosszul.
2022. febr. 7. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!