Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezménnyel...

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban kérdeznék olyanoktól akiknél az egyik fél külföldön dolgozik. Ugyanaz vonatkozik erre is mint a Csp-ra? Hogy 2 országban nem lehet egyszerre igénybe venni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 16:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Igen, külföldön teljesen más az adózás, adokedvezmeny.
2022. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ahogy két országban nem lehet tb-d, úgy a kedvzeményeket sem veheted igénybe két országban.
2022. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2. Nyilván nem egy személy venné igénybe két helyen.

Egyik fél külföldön dolgozik, ott is van adókedvezmény a gyerekre, másik fél Magyarországon adózik.

Kérheti-e a külföldön adózó az ottani kedvezményt míg a Magyarországon adózó a magyar adókedvezményt?

2022. febr. 28. 16:25
 4/25 anonim ***** válasza:
59%
Ott tudod igénybe venni a gyermekkedvezményeket, ahol a gyerek életvitelszerűen él. És ez nem lehet egyszerre KÉT helyen.
2022. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi. 👍
2022. febr. 28. 17:11
 6/25 A kérdező kommentje:
4. Abban nincs igazad hogy ott lehet igénybe venni ahol életvitelszerűen él. Csp-hoz se kell ott élnie.
2022. febr. 28. 17:22
 7/25 anonim ***** válasza:
ha jobban tudod, akkor miért kérdezed?
2022. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hát érdemes lenne megkérdezni egy könyvelőt ezzel kapcsolatban, mert én épp ma beszéltem az enyémmel.

2020-21re akartam visszaigényleni az adóvisszatérítést meg az utazási hozzajárulást a férjemnek, aki kint dolgozik.

Én itthon dolgoztam, 2021. Juliusban szuletett a baba és még nem kaptuk meg a csp különbözetet.

Ő azt tanácsolta, hogy amíg nem jön meg, addig ne keverjünk be a gyerek utáni adókedvezmênnyel meg hasonlókkal, inkább vagy várjunk, vagy csak a 2020as évre igényeljük, a 2021et meg jövőre.

Én itthon érvényesítem 1 gyerek után az adókedvezményt.

De csp-ot is 2 helyről kapsz, igaz egyenlőre indexálva.

2022. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem tudja egyik könyvelő se. Sem a magyar, sem a külföldi. Ezért kérdeztem itt, hátha valami konkrétumot tud saját tapasztalatból, mert már utánajárt.

Felhívom holnap a NAV ügyfélszolgálatot, bár sokszor ők sincsenek a helyzet magaslatán.

Mi nem kértük külföldön a csp-t mert a magyar magasabb, azzal meg nem vagyok előrébb ha ott megigénylem, itt pedig megkapom a különbözetet. 🤷‍♀️

2022. febr. 28. 17:32
 10/25 anonim ***** válasza:

"Abban nincs igazad hogy ott lehet igénybe venni ahol életvitelszerűen él. Csp-hoz se kell ott élnie."


De, vannak országok, ahol csak akkor lehet igénybe venni, ha a gyerek is ott él életvitelszerűen. Mondjuk nem írtad, hogy Ausztriáról vagy Üzbegisztánról van-e szó.

2022. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!