Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezménnyel...

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Párommal megosztva kértük a családi adókedvezményt. Mind a ketten 3 eltartott gyereket írtunk be ebből nekem egy kedvezményezett páromnak meg kettő. Nekem a bruttó bérem 6500 forint és ezt az összeget most meg is kaptam. Párom bruttója 140 ezer és Ő csak 111 ezer forintot kapott. Nála mért nem veszik figyelembe, hogy 3 eltartott gyerek van?

2014. febr. 13. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt a párod munkahelyén kellene megkérdezni
2014. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Megtörtént és ott azt válaszolták, hogy csak két gyerekre veszik figyelembe, mert annyi a kedvezményezett. Csak ezt nem értem, hogy miért?
2014. febr. 13. 14:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizony, a párod munkahelyén nem jól tudják, mivel 3 gyerek van, de ha 2 után kéri az adókedvezményt, akkor is 3 gyerekkel kellene számolniuk, akkor is, ha 1 gyerek után te, 2 után pedig a párod veszi igénybe. Tehát a párodnak is ugyanúgy vissza kell kapni az adót, a tb- és nyugdíjjárulékot is. Gondolom mind a 3 gyerek közös.
2014. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a válasz egyértelmű, a könyvelők kicsit tájékozatlanok vagy az ügyintéző. Nem ismerik pontosan az eljárást.
2014. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a papírt jól töltöttétek ki, és három kedvezményezett van beírva, akkor hibáztak, amit nekik korrigálni kell. Ha 3 kedvezményezett van írva, akkor hívd fel őket újra és kérd, hogy hóközi kifizetésben korrigálni szíveskedjenek.
2014. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor szólok páromnak, hogy jár ami jár és beszéljen megint a könyvelővel.
2014. febr. 13. 15:13
 7/11 A kérdező kommentje:

Még annyi kérdésem lenne, hogy az lehet probléma, hogy a harmadik baba csak útban van? Mert nem erre hivatkoztak, hogy ezért nem kapja meg, hanem csak közölték, hogy 2 gyerek kedvezményezett van. De az családi adókedvezményes papíron az szerepel, hogy eltartottak száma magzat is. Vagy akkor mért van az, hogy nálam elfogadták és a 3 eltartott után kaptam a pénzt Ő meg csak 2 után?

Bocsánat, ha kicsit érthetetlen, de nem értek hozzá.

2014. febr. 13. 15:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha házasok vagytok, akkor a párodnak is 3 gyerekkel kell számolniuk, akkor is, ha az egyik még magzat. Viszont, ha nem vagytok házasok, akkor a párod most még valóban csak havi 20 ezer Ft kedvezményt vehet igénybe, majd ha megszületik a baba, akkor kell 3 gyerekkel számolniuk.
2014. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor ez lehet a bibi :) csak nem értem, hogy akkor mért nem ezt mondták neki.
2014. febr. 13. 15:40
 10/11 anonim válasza:
Ha túl vagy a 91-ik napon,az orvosodtól kérj 1 igazolást róla, a párod meg adja le a munkahelyén.Szerintem, onnantól fogva el kell hogy fogadják. Az én páromnak igazolás sem kellett, simán elfogadták,és kaptuk a magzat után is a kedvezményt
2014. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!