Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 300 ezer Ft is bejelentett...

300 ezer Ft is bejelentett bérrel kapok 130 ezer Ft gyedet .engem kevés ez?

Figyelt kérdés

Második babám akire most kapom .tehát nem mentem vissza a két gyerek közt dolgozni egy napot sem.ketto között táppénz kaptam.szabadsagit nem vettem ki.kicsit keveslem...

A tevolletem óta emelkedett a berem..mindig küldik a bér fejlesztésekor a munkáltatóikat,de emelkedni nem nagyon emelkedik,mi lehet az oka?sajnos nehéz őket elérni mindig kibújnak a válasz adás alól vagy nem értem mit mondnak


2022. márc. 25. 10:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat ..az engem helyett nem.
2022. márc. 25. 10:17
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Bruttó 300?

GYED határozatban mi áll? Mi a naptári alap?

2022. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Az nem számít ha emelkedik a béred közben. Hiszen ha nem dolgoztál abból nem tudják számítani.

Utolsó számítási alap az első gyerek előtti, ott is 3 hónapot nem néznek szülés előtt és onnan vissza 6 hónapot igen (ha volt táppénz akkor annyival tolódik)


Szóval hogy most mennyi a béred nem releváns, hiszen soha nem kaptál annyit. Táppénz alapján pedig nem tudják számítani a gyedet.

2022. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer határozzák meg és az alapján kapod végig. Neked a második gyerekre ugyanabból az alapból számolták mint az elsőnél, mert a kettő között nem volt munkabéred, csak táppénz.
2022. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Azt kapod amit az előzőre kaptál, ha nem mentél vissza
2022. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm. Én is így gondoltam csak nem voltam benne biztos
2022. márc. 25. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bérkorrigációt csak akkor lett volna köteles a munkáltató végrehajtani, ha visszamentél volna min. 1 napra.

Egyébként ha nem te kéred a családi adókedvezményt, akkor nem kevés.

Ha te kérnéd, akkor lehetne több.

A képlet fizu 60 %-a - szja 15, -nyugdíj 10 % / 30 * adott hó naptári napjai.

2022. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Ha egy nap szabadságot kivettél volna, mindent az új emelt béredből számítottak volna. Így viszont annyit kapsz, mint az előzőre.

Miért nem néztél ennek utána? Csomó pénztől elestél.

2022. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!