Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi történik, ha CSOK esetében...

Mi történik, ha CSOK esetében nem születik 3. baba?

Figyelt kérdés

Unokatesómék 3 gyerekre megigényelték a csokot, azonban mind a 2 gyerekük "problémásan" született, inkubátorban voltak, félnek bevállalni a 3.-at az előzményekre való tekintettel.


Mi történik, ha tényleg nem születik meg a 3. baba?


2022. ápr. 11. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Vissza kell fizetniük a támogatást (a különbözetet 2 és 3 gyerek között) büntető kamattal.
2022. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Vissze kell fizetni a 2 gyerek és a 3 gyerekes csok különbözetét.
2022. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

A CSOK nak vannak esetei aminél nem feltétlen kell teljesíteni a szülőknek a feltételeket.


Ilyen eset, ha az egyik szülő meghal, sérült gyerek születik, vagy veszélyes a szülés az anya vagy a gyermek számára.


Ez az eset a veszélyes kategória, gondolom kérvényezni kell az orvostól egy igazolást, hogy a gyermekvállalás nem javasolt és ezt kell beadni az államnak.


Ha nem fogadnák el akkor asszem 9 millát kell visszafizetni alapkamattal együtt.

2022. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
3.: Az nem indok az orvosi ellenjavallatra, ha van két kicsit problémás gyerek...Az lenne az, ha mondjuk a második terhességnél szívelégtelenség alakult ki az anyánál és a harmadik veszélyes lenne, mert romlana az állapota...Az, hogy "fél" bevállalni egy harmadikat, mert az első kettő problémás, az nem indok, erre senki se fogja ráírni...
2022. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Annyit kell visszafizetni, amennyivel többet kaptak, mint ami két gyerekre járna. Ha csak úgy nem vállalják be, mert nem akarják, akkor büntetőkamattal. Ha orvosilag nem lehetséges, meg sikertelen lombik, és igazolni is tudják, akkor kamat nélkül. De minden le van írva pontosan a közjegyzői okiratban. Az a mérvadó, mert pl mi 16-ban vettük fel, azóta változott egy csomó minden ezzel kapcsolatban. A legtutibb, ha elolvassák a szerződést, mert rájuk az vonatkozik, amit odaírtak akkor, amikor igényelték.
2022. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Én nem látom, hogy olyan probléma állna fenn, ami miatt nem lehet a 3. gyereket bevállalni.

De ha így lenne és nem lesz meg a 3. gyerek, akkor a büntetőkamatot el fogják engedni de magát a támogatást nem.

Ha nem állnak fenn a méltányolható körülmények, akkor a támogatás a kamattal együtt vissza kell fizetni, ez most 10 millió ft. körül van. Sőt a vagyonszerzési illetéket is behajtják.

Na ezért nem szabad ígérgetni!!

2022. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerencsétlenek...
2022. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Vissza kell fizetni a támogatást és persze, ha hitelt is vettek fel az ajándék 10 millió mellé, akkor az piaci kamatozásúvá válik.
2022. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
8. Én nem nevezném ajándéknak, mert 3 gyerek felnevelése ettől többe van.
2022. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

9


De ajándék, mert nekem is többe van, aki nem vettem fel…


( egyébként pont a fentiektől tartottam kicsit, emiatt nem vàllaltuk be.. pedig egyértelműen 3 gyereket terveztünk… ha marad még, akkor felújtásra -tetőcsere- felveszem utólag a csökkentett összeget)


Vissza kell fizetni, hacsaknem olyan szintű a probléma.. elég egyértelmű a szerződés egyébként, a sablont olvastam több időben is.

2022. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!