Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem fogok kapni csedet és gyedet?

Nem fogok kapni csedet és gyedet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, jelenleg egyetemre járok még, de augusztusban ki szeretnék iratkozni, mert nem tetszik a szak. Július-augusztusban tervezzük a férjemmel a baba projektet, és szeptembertől elmennék dolgozni ameddig tudok a szülésig....


Nos, de én 2 éve lassan diakmunkán dolgozom sajnos tudom azzal nem vagyok biztosítva..


Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet, előtte tavaly még középiskolába jártam.


Olvastam valami olyasmit, hogy jár a csed,gyed ha a jogviszony megszűnése és a szülés közt nem telt el 1 év, ez igaz?



2022. ápr. 20. 23:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Ugye most csak poénkodsz?
2022. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, őszintén kérdezem.
2022. ápr. 20. 23:18
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
21 éves vagy, nem tetszik a szakod, ezért inkább szülsz egy gyereket, hogy aztán később gyerekkel, végzettség, munkatapasztalat nélkül majd minimálbéres munkákat végezzél? Miért ilyen sürgős szülni?
2022. ápr. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Elfeljtettem említeni, mert feleslegesnek tartottam a kérdéskörben van 2 okj-m, ha akarnék jelenleg is dolgozhatnék benne. De természetesen szurkálódj nyugodtan.😂

2022. ápr. 21. 04:43
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Terhesen sajnos eleve nem fognak felvenni. Vagy azt tervezed, hogy nem mondod el és úgy veteted fel magad? Próbaidő 3 hónap, azalatt simán rájönnek és kiraknak.
2022. ápr. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne megpróbálnod most elhelyezkedni, így közel fél évet dolgoznál, mire elkezdetek próbálkozni, és a terhesség idejével együtt meglenne az egy éved. Így nem kellene gondolkodni rajta, hogy lesz-e CSED és GYED
2022. ápr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha folyamatos biztosításítási időd van, tehát nincs 30 napig megszakítva akkor beletartozik az egyetem is és előtte a középiskola is, ha augusztusban hagyod ott akkor addig keress munkát nehogy úgy járj, hogy nem találsz egyből és kiesik az a 30 nap mert akkor onnantól csak az új munkahely fog beleszámítani. De abban igaza van 5-ösnek hogy így nem igazán fognak felvenni ha addig teherbe esnél, ugyhogy vagy kezdj el előbb dolgozni vagy várjatok addig amíg letelik a próbaidő, lehet hülyeséget mondok de oké hogy tehesen védett vagy és nem rúghatnak ki viszont próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatnak neked ugyan úgy szerintem. Nekem kicsit macerásabb volt a dolog mivel én érettségi után 2018 szeptemberben elkezdtem dolgozni, de 2020 áprilistól nem volt jogviszonyom a covid miatt, és 2020 novemberben kezdtem el dolgozni a mostani munkahelyemen és épphogy csak meglett a csed/gyed. Igaz nekem nem volt tervezve a baba, de ha már így alakult akkor persze hogy maradt. Üdv egy 22 éves egyedülálló anya.😉
2022. ápr. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
8-as vagyok, azt még kifelejtettem, hogy ha 30 napig nincs jogviszonyod az abban az esetben gázos hogy ha esetleg táppénzre kellene menned ne adj isten veszélyeztetett terhesség miatt akkor csak annyi ideig vagy biztosított ahány nap jogviszonyod volt az új munkahelyen, tehát tegyük fel ledolgozol ott 3 hónapot és el kell menned táppénzre akkor csak annyi ideig jár a táppénz, és onnantól megszűnik a jogviszonyod, és mivel onnantól még legalább ugyan ennyi a szülés ha már az elejétől fogva terhes vagy így nem jár a csed/gyed, csak ha jogviszony megszűnését követő 42 napon belül megszületik akkor jár még. Ebben az esetben maximum méltányossági táppénzt lehet kérelmezni, amit a szülés várható ideje előtti 28 napig adják meg(ugye onnantól már lehet csed-et igényelni), de viszont ezt is vagy megadják vagy nem. Szóval ezt gondold át alaposan, hogy már legyen munkahelyed mire ott hagyod az egyetemet.
2022. ápr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp dolgoznék elotte egy darabig.
2022. ápr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!