Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A második gyerek után nem...

A második gyerek után nem fogok kapni csedet meg gyedet?

Figyelt kérdés

Első gyerek születése után le fog járni a határozott idejű munkaszerződés. Ha lesz második gyerek akkor ugyanúgy kell legalább 1 évet dolgozni és a szülés napján is munkahellyel rendelkezni? Ha gyed alatt újra terhes leszek akkor nem jár semmilyen ellátás a második baba után?

Nem kisebbség vagyunk, nyugi, nem a pénzért szeretnék gyereket. 😆

Csak 35 felett már nem szeretném megvárni míg az első 2-3 éves kora után visszamegyek dolgozni még 1 évet...


2017. jan. 30. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem fog.
2017. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gyest minden további nélkül kaphatsz a másodikra, hiszen az alanyi jogon jár
2017. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fog járni csed, gyed. Esetleg majd apuka megigénelheti a gyedet a másodikra. kb. fél éves kortól.
2017. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy nem vagytok kisebbségiek, de azért kicsit gáz, hogy 30 felett nincs stabil munkahelyed, csak határozott...
2017. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ha gáz, ha nem, ez van. Nálunk csak 5 év után vesznek fel határozatlan szerződéssel.
2017. jan. 30. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, csak nekem szülés előtt egy hónappal járt le a szerződés. Álláskeresésire mentem, majd szülés után TGYÁS (most CSED tudom), utána GYED. Mi is tanakodtunk ezen, hogy mi legyen, majd amellett döntöttünk, hogy legyen minél hamarabb kistesó, én is 34 vagyok most.

2,5 éves volt a nagy, mikor a kicsi született. A nagy 3 éves koráig igényeltük a két GYES-t, majd a kicsi fél éves korától az apja a GYED-et munka mellett.

2017. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!