Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik visszakapták februárban...

Akik visszakapták februárban egy összegben az SZJA-t, azok májusban már nem kapnak vissza semmit, igaz?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel megy köztünk a 'vita'.

Akik visszakapták februárban egy összegben az SZJA-t, nem kimaxolva, tehát nem maradt 'föle', azok májusban már nem kapnak vissza semmit, mint ahogy az eddig volt, igaz?

Sem fiatal házasok kedvezményét, se a gyerekek után járó dolgokat, attól függetlenül, hogy ezeket eddig egy összegben, májusban kapták meg. Így az már meg volt februárban, vagy nem jól gondolom?


Hiába kerestünk rá, semmi konkrétan erre vonatkozó épkézláb írást nem találtunk.


2022. ápr. 26. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem fizettél be több szja-t mint amit visszakaptál, akkor természetesen nem.
2022. ápr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ... Elméletileg a járulékok egy része is visszaigényelhető, legalábbis a családi adókedvezmény esetén, ha nem tudtad érvényesíteni az egészet.
2022. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tudod járulékból és szja-ból sem érvényesíteni akkor nem jár vissza semmi már. Ha volt elég adód ahhoz, hogy megkapd a max visszatérítést, plusz marad még minden másra is (családi, első házasok, esetleg ep, vagy nyugdíjpénztár), akkor vissza lehet igényelni azokat is.
2022. ápr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem maradt föle, akkor nem kap már semmit, kivéve, ha nem jól számoltak valamit….. van más jövedelem is stb..
2022. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszakaptak mindent, akkor nincs már miből visszakérni. De nem kötelező ám májusig várni az adóbevallással, be lehet adni most is. És mikor módosítják a tervezetet, akkor is feltűnik majd, hogy 0 a visszaigényelhető adó.
2022. ápr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk 2 gyerek van. A kicsivel itthon vagyok gyeden, ami rohadt kevés, igy az szja-val nem tudtam kimaxolni a csaladi adokedvezményt.

Így februárban visszautalták az szja-t, en meg a bevallassal a jarulékokból még visszaigényeltem a fölét.

2022. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Ha tavalyi adója meghaladta a nettó 809 ezret, azt visszaigényelheti. Nála nem játszik szerintem, nem nézem ki belőle, hogy nettó 500 ezer min. fizetése van, és vitatkozna a pénzügyeiről...

Tehát kimaxolta, nem jár.

2022. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!