Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól gondolom? Vagy hogy kellene?

Jól gondolom? Vagy hogy kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

GYESen vagyok, 3 évet idén ősszel tölti be a gyermekem.

Kistesóval várandós vagyok, szeretnék majd TPre menni, ha betölti a nagy a 3 évet.

Jól gondolom, hogyha bejelentem, hogy visszamegyek főállásba akkor a fizetéseket is muszáj megemelniük amennyivel emelkedett az otthon töltött 3 év alatt? és ha kiveszem a szabadságaimat, és pl 2-3 nap után elmegyek TP.re, akkor majd a CSED az új emelt bruttó 100%a lesz? És a TP is abból lesz kiszámolva?

Köszönöm szépen a válaszokat


2022. jún. 11. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Megemlékezés, igen. Nem, nem azzal szamoljak a csedet
2022. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

szeretnék majd TPre menni


Nem szeretés kérdése.

2022. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

"Jól gondolom, hogyha bejelentem, hogy visszamegyek főállásba akkor a fizetéseket is muszáj megemelniük amennyivel emelkedett az otthon töltött 3 év alatt?"


A munkáltató nem köteles emelni a fizetést. Normál esetben van valamennyi bérkompenzálás, de arról a munkáltató dönt, hogy az mekkora mértékű legyen.


"és ha kiveszem a szabadságaimat, és pl 2-3 nap után elmegyek TP.re, akkor majd a CSED az új emelt bruttó 100%a lesz?"


A csed összege a bruttó bér 100% - Szja 15%. Ahhoz, hogy a csed-et abból számolják, meg kell lenni a törvényben foglalt minimum ledolgozott munkanapnak. A tp időszaka nem számít ebbe bele.


" És a TP is abból lesz kiszámolva? "


A tp összeget a mindenkori fizetés alapján számolják.

2022. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: köszönöm,

2016 óta vagyok a cégnél, akkor biztos, hogy lesz újra csedem nem? Ha eddig gyesen voltam. És akkor ha nem emelik meg a fizetésemet akkor a régi (amit a nagynál kaptam) azt az összeget kapnak most is?

De ha megemelik akkor az új emelt bért?

2022. jún. 11. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Jól gondolod. Igen, rendezniük kell a béredet, amennyiben aktív allomanyba kerülsz. Törvényileg azt a bért kell fizetniük, amit azonos munkakörben azonos tapasztalattal masnak adnak, DE sehogy nem ellenőrzik és az is előfordulhat, hogy kevesebb lesz az új bér. Sógornőm pl: így járt. Jó fizuval ment el, de a helyére sikerült alacsonyabb összeggel felvenniük valakit és amikor visszament, neki is csak azt adták (volna).

De a kedvezményszabály még él, a régi és az új fizetés közül a magasabból fogják a csedet számolni.

Hülyeség amit az egyik válaszoló írt, nem kell hozzá X időt eltölteni, hogy az újból számoljanak, hisz nem szakadt meg a munkaviszonyod.

Viszont: azzal számolj, hogy a masodik gyerek után ide aztán már nem fognak visszavenni.

2022. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm 5!

Nem tervezem visszajönni, mert nem baba/családbarát hely sajnos.

2022. jún. 11. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
5. miért ne vennék? nem minden főnök suttyó. nálunk pl. többen vagyunk akik 2-3 gyereket is szültek, nálunk pl. családias a légkör, de multinál vagy gyárban meg aztán végképp le se kakkantják…
2022. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

5, de kell dolgozni minimum 30 napot, (vagy legalább aktív állományban lenni) ahhoz, hogy magasabb CSED-et és táppénzt kapjon. Javaslom a Tbj., és az Ebtv. lapozgatását!

Hivatalosan köteles bért kompenzálni, azonban ennek a mértéke nincs megszabva. Mióta elmentél szülni, azóta emelkedett a minimálbér és a garantált bérminimum, ezt kötelező neki megadnia. Így természetesen az új minimálbér/garantált bérminimum után kapnád az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait.


Egy TB ügyintéző

2022. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8, táppénz csak aktív állomány esetén lehetséges, hisz a passzív táppénz már rég a múlté.

Üdv, egy gazdasági vezető.

2022. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 8!

Valóban csak aktív állomány esetén jár táppénz, azoban a szabadság is aktív állományt keletkeztet maga után.

Arról pedig vitázhatunk, hogy létezik-e még passzív táppénz vagy nem, bizonyos esetekben még mindig jár.

#8 voltam

2022. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!