Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Novemberben jár le a gyedem,...

Novemberben jár le a gyedem, mennék vissza dolgozni, de ahonnan eljöttem oda biztosan nem vesznek vissza. Hasonló munkakört ajánlanak, mi van ha nem fogadom el??

Figyelt kérdés

Novemberben jár le a gyedem, mennék vissza dolgozni, de ahonnan eljöttem oda biztosan nem vesznek vissza. Hasonló munkakört ajánlanak, de nekem ahol voltam ott több volt a fizetés más a munka idő, más a közvetlen főnök, más a hely.. Szóval minden más..

Ha, mást ajánlanak és én nem fogadom el, akkor kirughatnak, fel bonthatják a szerződést??

Mondhatom, hogy inkább maradok itthon tovább és gyesre megyek??

Nem írtam alá semmit,papíron nincs nyoma, hogy én jeleztem a szándékomat visszamenni csak telefonon jeleztem, hogy mennék vissza.


Köszönöm a választ 🙂



2022. jún. 11. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyesen maradhatsz akár.

Kirúgni nem rúghatnak ki. De jogukvan ehhez, hogy nem oda vasznek vissza. Vagy elfogadod, vagy mast keresel sajnos.

2022. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak a bölcsi miatt akartam volna, de inkább maradok itthon vele.. Viszont akkor nem lesz gond, ha nem fogadom el?? Mondhatom , hogy inkább gyesen maradok??
2022. jún. 11. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen maradhatsz. Csam jelezd feléjük írásban, hogy meghosszabbítod a fizetetlen szabidat
2022. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Ha vissza akarsz térni, akkor írásban jelzed a munkáltató felé a fizetetlen szabadság megszűnését, legkésőbb 30 nap múlva állományba kell, hogy vegyenek. Ha nem tudnak olyan munkakört felajánlani, amit te elfogadnál, akkor munkáltatói felmondásra kerül sor. Ilyenkor megillet téged a végkielégítés is.

Természetesen jelezheted, hogy inkább fizetés nélküli szabadságon lennél tovább, ebből semmi probléma nincsen.

(De megjegyzem, hogy GYES alanyi jogon jár, akár van munkaviszonyod, akár nincs. Akkor fontos, ha kistestvért terveztek.)


Egy TB ügyintéző

2022. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Maradhatsz gyesen,ha elég a családival egyutt az a 37.000 ft.

Az ovi úgy is kötelező 3 éves kortol.

2022. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!