Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem hosszabbítják meg a...

Mmm11 kérdése:

Ha nem hosszabbítják meg a szerződésem milyen juttatásokkal számolhatok?

Figyelt kérdés
Közalkalmazotti munkaviszonyban állok, a szerződésem az év végéig szól. 5 hetes kismama vagyok. A munkahelyemen szóltam (jó a kapcsolat a szakmai vezetőmmel). Kb. februárban szülök. A válaszokat köszönöm előre is.

2022. jún. 23. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaviszony megszűnését követő 42(?) napon belül szülsz, akkor kapsz CSED-et és GYED-et is, ha jól tudom. Ha azt követően, akkor csak GYES-t 3 évig. El tudsz menni még úgy munkanélkülire, hogy azon legyél amikor megszületik a gyerek, így kapsz CSED-et és GYED-et, a minimálbér után.
2022. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegyük fel, február 15-én szülsz (kiskönyv szerint), akkor január 17-töl igényelhetsz csed-et. Az előző válaszban is írt 42 napos szabály miatt járni fog a megszűnt munkaviszonyodra tekintettel, és a szülés időpontja előtt 28 nappal kezdheted meg. Így csak a szerződés megszűnése és a csed kezdő napja között nem lesz jövedelmed, kvázi 2-3 hétig. Viszont ha munkanélkülire mész a megszűnés után, akkor azzal az összeggel fognak számolni, mert csak az aktuális biztosítási jogviszony számít, így én azt ez esetben nem tenném, mert anyagilag bukta, kivéve, ha a szerződés megszűnése és a szülést megelőző 28 nap között több mint 42 nap telik el.

Ha megírod a megszűnés dátumát és a szülés várható időpontját, úgy könnyebb lenne számolnunk.

2022. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2023. február 21.-re vagyok kiírva, a szerződésem pedig 2022. december 31.-én jár le.
2022. jún. 23. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, az jó. Akkor január 24-től erre a munkaviszonyra igénybe tudod venni a csedet. Szóval dec.31-től jan.24-ig nem lenne bevételed, de a tb-d él. Jan.24-től elmész csedre, ez a bruttó fizud 100%-a, amiből szja-t vonnak. Utána a 169.naptól gyed.

Ha jó fej a munkáltató, akár meg is hosszabbíthatja 1 hóval a szerződésed, hog, tiszta sor legyen, de ha nem, akkor is így kb ugyanolyan helyzetben leszel, mintha dec. 31-én szülnél.

2022. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2022. jún. 23. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!