Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Novemberre vagyok kiírva de...

Novemberre vagyok kiírva de én elmennék szeptember végétől táppénzre, kivehetem az egész éves szabimat szeptemberben, ami decemberig jár? Vagy csak a szeptemberig arányosat, és elveszik 7napom?

Figyelt kérdés

#táppénz #ÉvesSzabadság
2022. júl. 5. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ezt beszéld meg a munkáltatóddal. Általában megszokták engedni hogy kivedd az egész évest de nem biztos hogy bele egyeznek. MHa meg kiiratod magad akkor a 7 napod az tolódni fog ha 3 évig maradsz otthon a gyerekkel és csak utána mész vissza dolgozni akkor ezt a maradék 7 napot majd akkor kivetetik veled ha nem tudják akkor kifizetik. Illetve ami éveket otthon töltesz gyesen azokra ugyanúgy fogsz kapni szabadságot és mielőtt visszamész dolgozni ezeket az előzőévekről megmaradt sok napot illetve ami abba az évbe van időarányosan amikor visszamennél akkor szépen kifogják veled vetetni mielőtt visszamész dolgozni. Tehát egy szabadságod sem fog kárba veszni, vagy kivetetik veled akkor mielőtt visszamész vagy kifizetik.


Én például tavaly augusztusba szenvedtem egy balesetet és emiatt idén februárig táppénzen voltam mert volt egy pár műtétem, kezelésem, heti szinten jártam kivizsgálásokra, meg 1 hónapig bent feküdtem rehabilitáción és örütlem hogy karácsonyra hazamehettem de utána vissza kellett mennem még 10 napra.

Ugye nekem akkor augusztusba még 11 napom volt bent amikor lerobbantam és amikor már rendbe jöttem és mondta a háziorvosom hogy mehetek vissza dolgozni és ezt a cég üzemorvosa is jóváhagyta akkor a főnököm mondta hogy ami tavaly megmaradt 11 napom azt vegyem ki egyszerre, mert ki kell venni és ha ez megvan akkor várnak. Még mondogatott olyat is a cég bérszámfejtője hogy akár ki is fizethetik de mivel annyi sürgős meló nem volt hogy visszarohanjak, persze nem lett volna kötelességem elfogadni hogy kifizessék de ha nem indokolt hogy rohanjak vissza akkor kivetetik.

2022. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatók többsége hagyja, mert olcsóbb, ha most fizet, mint akkor, emelt bérrel, amikor visszajössz.
2022. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mondogatott olyat is a cég bérszámfejtője hogy akár ki is fizethetik


Hülyeséget mondott. MEgváltani csak akkor lehet, ha megszűnik a munkaviszony.

2022. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem engedték, h mindet kivegyem, csak részarányosan. Közalkalmazott vagyok.
2022. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem sem engedték, csak a részarányosat. Kis cégnél dolgozom. Nem tudom miért volt jobb így nekik, így is úgy is ki kell fizetni vagy ki kell adni mielőtt visszamennék🤷‍♀️
2022. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!