Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2. babával maradok otthon, a...

2. babával maradok otthon, a 2 között nem mentem vissza dolgozni, így is a munkahelyi bérből számolják az ellátásokat?

Figyelt kérdés
Ez most tudom hülye kérdés, de komolyan atfutott az agyamon.
2022. júl. 28. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Van érvényes munkaszerződésed?
2022. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, 2018-tol, nem szűnt meg
2022. júl. 28. 13:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Azert nem mentem vissza, mert a gyermekem meg nem tölti be a harmat mikor jon a kisteso.
2022. júl. 28. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először összehasonlítják a szerződés szerinti béred a minimálbér kétszeresével (jelenleg 400.000). Ezek közül a kevesebbet kapod, kivéve, ha az előző gyermek jogán kapott csecsemőgondozási díjad magasabb, mert akkor az lesz alap.

Ha ez így nem annyira érhető, akkor az 1997. évi LXXXIII tv. 42. paragrafus környékén van leírva

2022. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!